Esra Hankulu’nun ölümünde flaş gelişme! Ön otopsi raporu tamamlandı

5 Ağustos 2021 Perşembe

Esra Hankulu’nun ölümünde flaş gelişme! Ön otopsi raporu tamamlandı

Şüpheli şekilde ölü bulunan Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin aralarında Aleyna Çakır cinayetinin baş şüphelisi Ümitcan Uygun’un da olduğu 3 kişi gözaltına alınmıştı. Hankulu’nun ön otopsi raporu çıktı.

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu’nun ön otopsi raporu tamamlandı. Öte yandan, Esra Hankulu’nun ölümüne ilişkin gözaltına alınan, aralarında Ümitcan Uygun’un da bulunduğu 3 şüpheli hakkında, ‘uyuşturucu temini’ ve ‘fuhuşa aracılık yapma’ yönünden de inceleme yapıldığı öğrenildi.

Örnekler kesin ölüm sebebinin belirlenmesi amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Hankulu’nun ön otopsi raporunda, beyin zarında travmatik olmayan kanama ve akciğerlerde iltihaplanma tespit edildi. Bu bulguların haricinde vücutta herhangi bir darp, cebir, kesici, delici alet izi ve ateşli silah yarasına rastlanmadı. Herhangi bir zehirlenme durumuna yönelik alınan bulgular, toksikolojik inceleme amacıyla Kimya İhtisas Laboratuvarı’na gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Ümitcan Uygun’un kız arkadaşı olduğu iddia edilen 25 yaşındaki Esra Hankulu’nun cansız bedeni bulundu. İncelenen kamera kayıtlarında Uygun’un Hankulu’nun evinden çıktığı tespit edildi. Hankulu’nun cep telefonu olay yerinde bulunamadı.

Ankara’nın Mamak İlçesi’nde yaşayan Esra Hankulu, 18 yaşındaki Furkan G. ve 20 yaşındaki Dilan C.’yi arayarak, babasının mezarına gitmek istediğini söyledi. Olay günü Hankulu’nun evine arkadaşları ve Ümitcan Uygun gitti. Ertesi gün saat 15.00’da uyanan Furkan G. ve Dilan C. odasına girdikleri Esra Hankulu’yu hareketsiz halde buldu.

Ümitcan Uygun bir kadın cinayeti şüphesiyle daha gözaltında!

Benzer Haberler