İngiliz istihbaratçının ardından bir şüpheli ölüm daha: NATO’dan emekli doktor…

26 Kasım 2019 Salı

Türkiye’de son günlerde peş peşe şüpheli ölümler meydana geliyor. Eski İngiliz ajanı Le Mesurier ve İran eski istihbarat görevlisi Mesut Mevlevi’nin İstanbul’da öldürülmesinin ardından bu kez de NATO’dan emekli doktor İzmir’de ölü bulundu.

İzmir’in Konak ilçesinde, yıllarca NATO’da doktor olarak görev yapıp emekli olduğu öğrenilen ABD vatandaşı James Edward Steidel (59), 14 yıldır birlikte yaşadığı köpeğinin iki gün boyunca havlaması üzerine yaşadığı evde ölü bulunduğu belirtiliyor.

Stediel’in cansız bedeni, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Haberde aktarılana göre, NATO’da doktor olarak görev yapan ve bir süre önce emekli olduktan sonra İzmir’de kalma kararı alan iki çocuk babası ABD vatandaşı James Edward Steidel, Konak Güzelyalı Mahallesi’ndeki evinde ‘Gaya’ isimli köpeği ile yaşamını sürdürüyordu.

İki gün boyunca köpeğin sürekli havlaması sonucu, apartman sakinleri Steidel’e ulaşmak istedi ancak Steidel kapıyı açmaması üzerine, komşuları durumu Steidel’in arkadaşlarına haber verdi.

Durumdan şüphelenerek eve gelen arkadaşları, Steidel’in telefonlara cevap vermemesi ve kapıyı açmaması üzerine polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri, çilingir yardımı ile eve giriş yaptı. Evde yapılan incelemelerde, Steidel’in evin salon kısmında hareketsiz şekilde yerde yattığı görülürken, köpeği Gaya’nın ise cesedin başından ayrılmadığı dikkat çekti. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolünde ise, Steidel’in hayatını kaybettiği belirlendi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında savcının, Steidel’in evinde incelemelerde bulunduğu kaydediliyor.

Steidel’in cansız bedeni, savcının incelemesinin ardından detaylı otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken kesin ölüm nedeni, yapılacak olan otopsinin ardından belirlenecek.

Benzer Haberler