Eski hakim ve eski savcının suç makinası oğluna ‘ödül’ niteliğinde ceza

Yayın tarihi: 15 Şubat 2022 Salı 3:47 pm - Güncelleme: 15 Şubat 2022 Salı 3:47 pm

İstanbul Bakırköy’de bir AVM’de 2 kişiyi yaralayan eski hakim ve eski savcının oğlu Görkem Sertaç Göçmen, “Bıçak bulundurma”, “Yaralama” ve “Yaralamaya teşebbüs” suçlarından 5 ay hapis ve 6 bin 580 TL’de para cezasına çarptırıldı.

10 Şubat 2017’de Bakırköy’deki AVM’de kız arkadaşını darp edip tepki gösterenlerin üzerine otomobilini sürerek 9 kişiyi ezerek yaralayan, Görkem Sertaç Göçmen’in davası Bakırköy 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Görkem Sertaç Göçmen katılmazken eski hakim ve sanığın annesi avukat Aynur Göçmen hazır bulundu.

NE OLMUŞTU?

Eski cumhuriyet Savcısı Alpay Göçmen ile eski hakim Aynur Gökmen’in çocukları olan Görken Sertaç Göçmen, İstanbul Bakırköy’de bir kadını darp ettikten sonra kendisine tepki gösteren vatandaşların üzerine otomobilini sürerek yaralanmalarına sebep olmuştu. Eylül 2017’de Ataköy’deki hakim savcı lojmanlarının önündeki bahçede tartıştığı 2 kişiye pompalı tüfekle ateş açarak yaralanmalarına sebep olmuştu. Adliyeye çıkartılan Göçmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bakırköy’de dehşet saçan sürücü için istenen ceza belli oldu

Savcı çocuğu ‘suç makinesi’ çıktı