Eski eşinin pompalı tüfekli saldırısına uğrayan Hatun Koç: Serbest kalırsa beni öldürecek

14 Temmuz 2020 Salı

Eski eşinin pompalı tüfekli saldırısına uğrayan Hatun Koç: Serbest kalırsa beni öldürecek

Mersin’de, boşandığı Özkan Yarbi’nin (35) 7 yaşındaki kızının gözleri önünde sokak ortasında pompalı tüfekli saldırısına uğrayan 28 yaşındaki Hatun Koç, tutuklu yargılanan saldırganın serbest bırakılmamasını istedi. Saldırganın serbest bırakılırsa hepsine zarar vereceğini söyleyen Koç, “Emine Bulut gibi, Özgecan gibi ölmek istemiyorum” dedi.

Geçen yıl 27 Mayıs’ta, Toroslar ilçesi Arpaç Sakarlar mevkisinde Özkan Yarbi, velayeti annesinde olan 7 yaşındaki kızına bayram alış verişi yapma bahanesiyle, boşandığı Hatun Koç ile otogar yakınlarında buluştu. Hatun Koç ile kızını aracına alan Yarbi, yeniden barışmak istediğini söyledi.

Olumsuz yanıt alınca da aracı ıssız bir yere doğru sürdü. Koç, bir süre sonra yavaşlayan araçtan inip kaçmaya başladı. Araçtan inen Yarbi, yanında getirdiği pompalı tüfekle Koç’a 3 el ateş etti. Tüfekten çıkan saçmaların sağ ayağına isabet etmesi sonucu yaralanan Koç, ihbarla gelen sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

Özkan Yarbi ise sevk edildiği adliyede tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Günlerce süren tedavinin ardından taburcu olan Hatun Koç’un sağ ayağı sakat kaldı. Yarbi hakkında ise ‘kasten yaralama’ suçundan iddianame hazırlandı.

7 YIL BOYUNCA ŞİDDETE MARUZ KALDI

Yaşadıklarını anlatan Hatun Koç, Özkan Yarbi ile 2012 yılında evlendiklerini ve evli kaldıkları 7 yıl boyunca sürekli şiddete maruz kaldığını dile getirdi.

Evli olduğu erkek tarafından daha önce de kendisinin bıçakla yaralandığını bu nedenle yüzünün sol tarafının felç olduğunu ifade eden Koç, şunları söyledi:

“Emine Bulut gibi, Özgecan gibi ölmek istemiyorum. Beni dövdü, eve kapatıp ateşe verdi, en son sokak ortasında vurarak ayağımı sakat bıraktı. Söylediği her şeyi yaptı. Şimdi de ‘Çıkınca seni öldüreceğim’ diye tehdit ediyor. Şu anda tutuklu, bu yaptıklarından dolayı cezalandırılmasını istiyorum. Bu adamın 20 sene kesinleşmiş cezası var. Bu yüzden de beni tehdit ediyor. ‘Zaten 20 sene cezam var, ben çıkıp seni öldürürüm, ondan sonra hepsini yatarım’ diye tehdit ediyor. Bu şahıs daha ne yapabilir? Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Ben ölmeden önce yetkililer bir şey yapsın. Çocuklarımın annesiz kalmasını istemiyorum. Çocuklarım için yaşamak istiyorum” diye konuştu.

‘ÇIKARSA HEPİMİZE ZARAR VERECEK’

Kızını bir an olsun yanız bırakmayan anne Teslime Evecan ise Özkan Yarbi’nin hem kızına hem de kendilerine zarar verdiğini söyledi. Yarbi’nin serbest kalması halinde can güvenliklerinin kalmayacağını dile getiren Evecan, “Benim de boğazıma bıçak dayadı. Artık yeter. Bu kişi içeriden çıkmasın. Serbest bırakılırsa hepimize zarar verecek” dedi.

Benzer Haberler