Eski eşini öldürdü, kadının iki kardeşini de yaraladı

2 Aralık 2021 Perşembe

Kadın cinayetleri dur durak bilmiyor. Antalya’da eski eşi Hayriye Alkutay’ı öldüren Mustafa Ayata, talihsiz kadının iki kardeşini de yaraladı. Polis tarafından yakalanan eski kocanın güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Olay, Antalya’nın Döşemealtı ilçesine bağlı Çıplaklı Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, eski eşinin, ailesiyle birlikte yaşadığı eve gelen Mustafa Ayata ile Hayriye Alkutay arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın alevlenmesi üzerine yanında getirdiği kurusıkıdan bozma tabancayı çıkaran Mustafa Ayata, eski eşine ateş etti. Hayriye Alkutay olay yerinde hayatını kaybederken, talihsiz kadının kardeşleri Murat Alkutay ile Ahmet Emre Alkutay ise yaralandı.

‘GÜVENLİK’ GÖREVLİSİ OLARAK ÇALIŞTIĞI ÖĞRENİLDİ

Saldırı sonrası olay yerinden kaçan Mustafa Ayata, suç aleti silahla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Alkutay’ın cenazesi morga kaldırılırken, yaralı kardeşleri de hastaneye götürüldü. Hayriye Alkutay’ın 2 yaşında bir erkek ve 4 yaşında bir kız çocuğu olduğu, Mustafa Ayata’nın ise Bursa’da bir konut sitesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Yabancı uyruklu erkek, genç kadını felç olana kadar dövdü

Metrodaki saldırganın annesini de darp ettiği ortaya çıktı

Benzer Haberler