Eski AKP’li vekil Marmaray’ı İBB işletiyor sandı… İmamoğlu’na videolu kumpas!

14 Mayıs 2020 Perşembe

Marmaray’ı TCDD’nin işlettiğini unutan, eski AKP’li Milletvekili Metin Külünk sosyal medya hesabından İBB’yi hedef göstererek “İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk ” dedi.

AKP’li eski vekil Metin Külünk twitter hesabından Marmaray istasyonunun görüntüsünü paylaştı. Marmaray’ı TCDD’nin işlettiğini unutan Külünk, İBB’yi hedef göstererek “Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!” dedi.

İstanbul yenilgisini bir türlü hazmedemeyen AKP’liler, İBB’ye yeni kumpaslar kurmaya çalışıyor. Mersin’deki limon, İstanbul’daki otobüs kumpaslarına bir yenisi eklendi. Bu kez uzun yıllar AKP milletvekilliği yapmış Metin Külünk doğrudan İBB’yi hedef gösterdi.

İmamoğlu’na ‘limon kumpasını’ hazırlayanların kimlikleri belli oldu

Marmaray’ı TCDD’nin işlettiğinden bihaber olan Külünk twitter hesabından video paylaşarak “Burası İstanbul/Marmaray. Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır! Lütfen yerel de ki;kamu ve yerel yöneticiler çok başarılı yönetilen bir süreçte sorumluluklarının daha da farkında olarak ve tehlikenin henüz geçmediğini unutmadan hükümetimizin titizliğine ayak uydurmaları gerekmektedir.” diye yazdı.

Külünk’ün twitter hesabından yayınlanan görüntüleri çeken kişi, “Görüyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Görmüş olduğunuz herkes şu an risk altında. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk var şu anda. İnsanlar burada üst üste, sosyal mesafe diye birşey yok. Belediyeciliği bu kadar kötü yapan, bu kadar kötü yönetimin içerisinde olduğunu görüyorsunuz.” diyor.

Külünk’ün bu paylaşımına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

Adalet Bakanlığı, Barışlara tazminat ödeyecek!

İBB BEYAZ MASA’DAN METİN KÜLÜNK’E TCDD HATIRLATMASI!

Daha sonra ise İBB Beyaz Masa’dan AKP’li Metin Külünk’e Marmaray’ın işletmesinin TCDD olduğunu hatırlatan şu mesaj atıldı:

“Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz.”

MARMARAY’I KİM İŞLETİR?

Marmaray, TCDD tarafından işletiliyor. Marmaray’ın resmi internet sitesi marmaray.gov.tr’de “Marmaray’ı kim işletir?” sorusuna “TCDD Marmaray İstasyon ve altyapısından sorumludur. TCDD Taşımacılık A.Ş. Marmaray trenlerini işletir.” yanıtı veriliyor.

Nevşin Mengü’ye iğrenç mesajlar… Tüm isimler ifşa oldu

MARMARAY’DAN AÇIKLAMA

“Dün geceden beri İstanbul’da etkili olan sis nedeniyle deniz ve kara ulaşımında aksamalar oluşmaktadır. Özellikle 16.00 ile 16.45 saatleri arasında sis nedeniyle deniz ulaşımı durduğundan Marmaray’da anlık yolcu yoğunluğu meydana gelmiştir.

Bu nedenle saat 16.00 ile 19.30 saatleri arasında yoğunluğun fazla olduğu Yenikapı ile Söğütlüçeşme arasında 2 ek dizi, Pendik-Yenikapı arasında ise 2 ek dizi sürekli işletilmiştir. Ayrıca vatandaşlarımız sosyal mesafeye uymaları için uyarılmıştır.” denildi.

Benzer Haberler