Eşi dört ayda iki kez kaçırıldı! Fidyeye zam yaptılar

Yayın tarihi: 21 Şubat 2024 Çarşamba 7:38 pm - Güncelleme: 21 Şubat 2024 Çarşamba 7:39 pm

Suriye’deki savaştan kaçarak Adana’da yaşamaya başlayan Salih İsmail’in (22) eşi dört ayda iki kez kaçırıldı. İlk olayda İsmail 20 bin dolarlık fidyeyi öderken, eşini kaçıranlar bu kez 25 bin dolar istedi.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Adana’ya gelen tarım işçisi Salih İsmail (Sağda), 4 ay önce Dilan İsmail (18) ile evlenip merkez Yüreğir ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi’nde yaşamaya başladı.

20 BİN DOLARI ÖDEDİ

İddiaya göre, 2 ay önce Dilan İsmail’i kimliği belirsiz kişiler sokak ortasında kaçırdı ve eşini arayıp 20 bin dolar fidye istedi.

Çaresiz kalan İsmail, polise dahi haber vermeyip düğün takılarını bozdurarak, şahısların istediği yere götürüp bıraktı. Birkaç gün sonra ise şahıslar, Salih İsmail’in eşini geri getirdi.

Türkiye'de yaşandı. Karısı dört ayda iki kez kaçırıldı en son fidyeye zam yaptılar - 2

BU KEZ 25 BİN DOLAR FİDYE İSTEDİLER

Kaçırılan Dilan İsmail hiçbir şey anlatmazken, geçtiğimiz hafta çöp atmak için dışarı çıktığında yeniden kaçırıldı.

Yine fidyeciler Salih İsmail’e ulaştı ve bu sefer 25 bin dolar para istedi. Çaresiz kalan genç adam, durumu polise bildirdi. Şimdi ekipler her yerde kaçırıldığı öne sürülen Dilan İsmail’i arıyor.

Türkiye’de yaşandı. Karısı dört ayda iki kez kaçırıldı en son fidyeye zam yaptılar – 4
İhlas Haber Ajansı’na konuşan Salih İsmail, “Benim eşimi kaçırdılar. İlk kaçırdıklarında 20 bin doları ödedim. Şimdi nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Eşimi özledim, ona bir şey yaparlar diye korkuyorum” dedi.

Dilan İsmail’in eniştesi Şiyar Bilgiç ise baldızının nerede olduğunu bilmediğini söyledi.

‘ALMANYA’DA DEDİLER’

Bilgiç, “Bu kızı çöp atarken kaçırmışlar. Ne istiyorlar ondan bilmiyoruz. Bu parayı nasıl ödeyeceğiz onu da bilmiyoruz. Bize mesaj attılar ‘kız Almanya’da şu anda’ dediler ama doğru mu söylüyorlar bilemiyorum. Baldızımın hayatından endişe ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TELE1