Esenyurt’ta tekel cinayetinde aile şikayeti 3 milyon TL’ye çekti iddiası

1 Aralık 2023 Cuma

Esenyurt’ta Temmuz ayında Türkiye’nin gündemine oturan tekel bayi saldırısında öldürülen 20 yaşındaki Batuhan Bayındır’ın ailesinin 3 milyon TL karşılığında şikayetini geri çektiği iddia edildi.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 28 Temmuz’da tekel bayi saldırısında hayatını kaybeden Batuhan Bayındır ve Yunus Emre Erzan’ın ailelerine şikayetlerini çekmeleri için para teklif edildiği öne sürüldü.

TV100’den Rojda Altintaş’ın haberine göre, Batuhan Bayındır’ın ailesi 3 milyon lira karşılığında şikayetini geri çekti.

3 MİLYON TL İKİ EV BİR KAMYONET BİR ARABA

Saldırıda hayatını kaybeden Yunus Emre Erzan’ın avukatı Erzan, “Öğrenmiş olduğumuz bilgilere göre 3 milyon TL ölen Batuhan Bayındır’ın aile yakınlarına verilmiş. 3 milyon TL karşılığında da hesabına yatırıldıktan sonra dosyadan şikayetleri geri çekilmiş.” diye konuştu.

Ayrıca 3 milyon TL’nin üzerine de aileye iki ev, bir kamyonet ve bir araba da verildiği avukat tarafından iddia edildi.

Benzer teklifin çok daha fazlası da hayatını kaybeden Yunus Emre Erzan’ın ailesine de yapıldığı ileri sürüldü.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Esenyurt’ta Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan tekel bayisini basan Murat Özer, Tarık Özer, Azat Özer ve Samet Özer dükkanda bulunan 3 gence de kurşun yağdırmıştı. 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken Yusuf Erzen ağır yaralanmıştı.

Olayın ardından yürütülen çalışmada şüphelilerden Murat Özer, Servet Özer, Tarık Özer ve Azat Özer ile bu kişilerin kaçmasına yardım ettiği öne sürülen 5 zanlı yakalanmıştı.

Korkunç görüntüler Esenyurt’tan! Tekel bayisine giren saldırganlar 2 kişiyi öldürdü