“Eşcinselsin, cehenneme gideceksin” laflarına dayanamayarak intihar etti

8 Aralık 2021 Çarşamba

“Eşcinselsin, cehenneme gideceksin” laflarına dayanamayarak intihar etti

Okuduğu okulda zorbalığa uğrayan Eli Fritchley,12 yaşında genç bir öğrenciydi. Okul arkadaşları Eli’yi “Sen eşcinselsin, dinin de yok cehenneme gideceksin.” dediler. Bu sözleri kaldıramayan çocuk intihar ederek hayatını kaybetti.

Debbey Fritchley oğlunun cansız bedenini geçen pazar günü yatak odasında buldu. Acılı anne, oğlu için “O barışçıl bir ruhtu” dedi.

“UMURSAMADIĞINI DÜŞÜNDÜK”

Annesi Eli’nin bandoda trombon çaldığını, tırnaklarını boyadığını ve pembe giymeyi sevdiğini söyledi. Ayrıca Eli hemen hemen her gün aynı Sünger Bob süveterini sınıfta giyiyordu. Anne Fritchley, Eli’nin arkadaşlarının ona söylediklerini ciddiye almadığını düşündüklerini söyledi. Ya umursamadı ya da en azından umursamadığını düşündük diyen anne: “Bizim için gerçekten zor olan da bu çünkü umursamadığını düşündük” dedi.

Eli’nin sınıf arkadaşları, kıyafet seçimleri için de onunla alay etti. Baba Fritchley, “Sanırım muhtemelen her gün aynı kıyafetler içinde olduğu için bunu ona karşı bir silah olarak kullandılar” dedi. Yaslı anne, çamaşır yıkamayı seven oğlunun, ertesi gün okula tekrar giyebilmek için süveterini her gün yıkadığını söyledi.

Annesinin söylediklerine göre arkadaşları, Eli’ye dini olmadığı ve eşcinsel olduğu için cehenneme gideceğini söyledi. Eli ara sıra yaşadıkları hakkında ağlasa da, ebeveynleri onun ne kadar travma geçirdiğini fark etmediklerini belirtti.

“ONA HAKARET ETTİLER, KELİMELER ACITTI”

Eli ye yapılan saldırının kötü niyetli olduğunu söyleyen baba “Fiziksel olduğunu hiç sanmıyorum. Sanırım sadece hakaret ettiler, ama kelimeler acıttı.” dedi. “Hepimiz onu hayal kırıklığına uğrattık. Hepimiz onu yüzüstü bıraktık, bu kadar basit”

Eli için düzenlenen törende herkese parlak ve renkli giyinmesi söylendi. İsimsiz bir bağışçı cenaze masrafları için 5 bin dolar verdi. Haberin yayılmasıyla sosyal medya üzerinden ‘Stop Bullying’ (Zorbalığı Bırak) etiketiyle binlerce paylaşım yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ünlü aktör eşcinsel olduğunu açıkladı

Eşcinsellik “teşhisi” koyuldu: Hastane özür dileyecek

Benzer Haberler