Ertuğrul Özkök’ten Rahmi Turan’a ‘Baransu’ benzetmesi: Elinde bir bavulun eksik…

26 Kasım 2019 Salı

Ertuğrul Özkök’ten Rahmi Turan’a ‘Baransu’ benzetmesi: Elinde bir bavulun eksik…

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Saray’a Erdoğan’ın huzuruna çıkan bir CHP’li olduğunu ve Erdoğan’ın aynı CHP’liyi genel başkan olarak görmek istediğini  iddia etmişti. Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ı Taraf muhabiri Mehmet Baransu’ya benzetti.

Rahmi Turan’ın Sözcü gazetesindeki iddiası siyaset gündemine oturdu. Turan, yazısında isim vermeden bir CHP’linin 9 Kasım’da Saray’a giderek, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gizlice görüştüğünü yazmıştı. konuyu gündemine taşıyan Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ı Taraf muhabiri Mehmet Baransu’ya benzetti.

Baransu Balyoz Davası’nda kumpas iddialarına ilişkin olarak “Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme, amacı dışında kullanma, hile ile alma, çalma” ve “Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme” suçlarından halen tutuklu bulunuyor.

Özkök, Turan’a yönelik olarak “Söyler misin senin, insanları bavulla kafesleyip şimdi kendisi kafeste olan o çocuktan ne farkın var.Elinde bir tek bavulun eksik be arkadaş” ifadesini kullandı.

Özkök’ü yazısının ilgili bölümü şöyle:

Rahmi Abi önceki gün dedi ki “Kaynağıma güvenmemeliydim”…

Ama dünkü yazısında “Talat bugüne kadar ne verdiyse doğruydu, beni ilk defa yanıltıyor” diyerek ona güvenmeye devam ediyor.

*

Anlaşılan ikisi “iki kandırılmış” masum olarak suçu “CHP’li kaynağın” üzerine yıkmaya ant içmişler…

*

Peki “CHP’li o süper üstü hiper kaynak” kim?

Rahmi Abi diyor ki “Talat açıklasın”…

Talat diyor ki “Medya derimi yüzse açıklamam”…

Yani “hiper kaynak” çıkıp “O azmettirici benim” demediği sürece bu kirli yükü sırtlarından atıp “hayalet bir CHP’li hiper kaynağın” sırtına yükleyecekler…

*

İyi de Talat arkadaş, ortada şöyle de bir durum yok mu… Önce diyorsun ki “Haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na ‘bir şekilde’ doğruluğunu onaylatınca verdim”…

Allah aşkına bir haberi “bir şekilde doğrulatmak” nedir?

*

İki cümle aşağıda ise Cumhurbaşkanı’nın bu haberi “net şekilde yalanladığını” söylüyorsun…

Ve sen gidiyorsun “net şekilde yalanlanan” bir iddiaya değil, “bir şekilde doğrulanana” itibar edip bu palavrayı, hem de dostun diye bildiğin üç gazeteciyle servis ediyorsun…

*

Bir taşla kaç kuş…

Hem Cumhurbaşkanı’na kumpas, hem ana muhalefet başkanına…

*

Söyler misin senin, insanları bavulla kafesleyip şimdi kendisi kafeste olan o çocuktan ne farkın var…

*

Elinde bir tek bavulun eksik be arkadaş…

Ama maşallah binlerce yalan taşını bir avucuna sığdırmışsın…

Benzer Haberler