Ersun Yanal’dan Fenerbahçeli futbolculara: Hakkınızı helal edin

17 Şubat 2020 Pazartesi

Ersun Yanal’dan Fenerbahçeli futbolculara: Hakkınızı helal edin

Süper Lig’in 22. haftasında deplasmanda oynanan Ankaragücü maçında alınan 2-1’lik yenilgi sonrası sonrası Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal 30 saniye kaldığı soyunma odasında futbolcularıyla vedalaştığı iddia edildi. Ersun Yanal oyuncularına “Bütün sorumluluk benim… Hiçbirinizi suçlamıyorum… Durumumun ne olacağını bilmiyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi.

Fenerbahçe’nin Trabzonspor mağlubiyeti ile başlayan çöküşü, Ankaragücü maçıyla dip yaptı. Başkent’te alınan 2-1’lik mağlubiyet sonrasında teknik direktör Ersun Yanal’ın geleceği tartışılmaya başlandı.

Fenerbahçe’de şok! O isim derbide forma giyemeyecek

Fanatik gazetesinin haberine göre, tecrübeli çalıştırıcı, maçın ardından soyunma odasında sadece 30 saniye kaldı ve maçla ilgili hiçbir şey konuşmadı. Sadece “Bütün sorumluluk benim. Hiçbirinizi suçlamıyorum. Benim durumumun ne olacağını bilmiyorum. Hepiniz hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

BAZI İSİMLERDEN ELEŞTİRİ

Futbolculardan bazıları Ersun Yanal ile helalleşti. Bazı isimlerin ise eleştirilerde bulunduğu bildirildi. Fenerbahçe’de birkaç futbolcunun özellikle antrenmanlardaki plansız-programsız gidişat ve rakip analizlerindeki zafiyet nedeniyle tecrübeli hocadan rahatsız olduğu, bu nedenle Yanal’la arası bozuk olan çok sayıda futbolcu bulunduğu kaydedildi.

COCU İLE KADERİ AYNI MI OLACAK?

Ankaragücü maçları Fenerbahçe’ye yaramıyor. Yanal’dan önceki teknik direktör Phillip Cocu, 2018-19 sezonunun 10. haftasında, Kadıköy’de 3-1 kaybettiği Ankaragücü maçının ardından görevden alınmıştı. Birkaç haftalık Koeman döneminin ardından teknik direktörlük koltuğuna oturan Yanal, yine bir Ankaragücü mağlubiyetiyle camianın hedefi haline geldi.

Benzer Haberler