Erol Mütercimler’in ifadeye çağrılma nedeni belli oldu: Niye CHP’yi eleştirmiyorsun?

28 Mayıs 2019 Salı

Erol Mütercimler’in ifadeye çağrılma nedeni belli oldu: Niye CHP’yi eleştirmiyorsun?

Erol Mütercimler’i şikayet eden vatandaşın gerekçesinin ise Mütercimler’in TV’deki konuşmalarında ‘CHP’yi hiç eleştirmemesi, sürekli AKP’yi eleştirmesi’ olduğu ortaya çıktı. Mütercimler söz konusu şikayet üzerine yaklaşık 1 saat boyunca ifade verdi.

YARKADAŞ: “SAVCILAR BASKI ALTINDA”
Konuya dair detayları sosyal medya adresinden paylaşan CHP İstanbul eski Milletvekili Barış Yarkadaş, ifadesinin ardından Erol Mütercimler ile görüştü.

Mütercimler’in ifadeye çağrılmasına anlam veremediğini aktaran Yarkadaş, “Mütercimler’in sözlerine soruşturma açmak, hukuken açıklanamaz. Çünkü ortada bir suç yok!” yorumunu yaptı.

Yarkadaş’ın konuyla ilgili paylaşımları şöyle;

1- Siyaset Bilimci – Stratejist Erol Mütercimler, CİMER’e yapılan bir şikayet yüzünden İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Kamu Güvenliği Bürosu’nda ifade verdi. Mütercimler’in bir TV konuşmasını şikayet eden “vatandaş”, bakın neyi kendine dert etmiş:

2- “TV’de konuşan Mütercimler, CHP’yi hiç eleştirmiyor. Her konuşmasında AK PARTİ’yi eleştiriyor. AK PARTİ’ye proje partisi diyor. Bu sözler sayın cumhurbaşkanımıza hakarettir. Şikayet ediyorum.” Mütercimler, bu şikayet yüzünden yaklaşık bir saat boyunca ifade verdi.

3- Mütercimler emniyetten çıkınca konuştum. Hoca, böyle bir şikayet yüzünden soruşturma açılmasına da ifadeye çağrılmasına da öfkeliydi. Zira; savcıların bu şikayetleri ciddiye alıp ifadeye çağırmasına da anlam veremediğini söyledi. Kimseye hakaret etmediğini de belirtti.

4- Mütercimler’in sözlerine soruşturma açmak, hukuken açıklanamaz. Çünkü ortada bir suç yok! Ancak; savcılar CİMER’e gelen her “ihbar”ı ciddiye alma baskısı altında. Bunu her gün görüyor ve şahit oluyoruz. Türkiye’nin üzerinde çok durulmayan bir gerçeği de bu ne yazık ki…

Benzer Haberler