Erkan Oğur’a bir tepki de türküsünü düzenlediği İbrahim Kalın’dan

17 Nisan 2021 Cumartesi

Erkan Oğur’a bir tepki de türküsünü düzenlediği İbrahim Kalın’dan

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın ‘Hiç Oldum’ adlı türküsüne kopuzuyla eşlik ettiği için tepki toplayan müzisyen Erkan Oğur’un yaptığı açıklamaya Kalın’dan tepki geldi. Kalın, “Herkes nasibinde ne varsa onu aldı” dedi.

Oğur, “Saray ve kendi menfaati için müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray’ın verdiği ödülü kabul etmemiştim” diyerek gelen eleştirilere karşı sessizliğini bozmuştu. Oğur, “İçimin bir köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, böyle bir şeyi kabul etmek. Ben sadece müzik tarafına baktığım için çalmakta pek sorun görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. Ben bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları nedeniyle tasvip eden biri değilim” demişti.

İLGİLİ HABER | Erkan Oğur sessizliğini bozdu: Öylesine bir işti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın da bugün sessizliğini bozdu ve Oğur’un söylediklerine istinaden bir açıklama yaptı. Resmi Twitter hesabından paylaştığı açıklamada Kalın, Oğur’un söylediği şeylere saşırdığını ve üzüldüğünü söyledi.

İLGİLİ HABER | Kalın’ın türküsünün düzenlemesini yapan Erkan Oğur’a tepki yağdı

Kalın’ın açıklaması:

“Sözü yormadan…

İlk iki gün Erkan Oğur beyi üzmelerine çok üzüldüm. Kendisini arayıp konuştum. “Bu pervasızca saldırılar sizi sakın mahzun etmesin” dedim. Birlikte susmaya karar verdik.

Fakat üçüncü gün -belki yanlış hatırlayarak- söylediği şeylere şaşırdım ve üzüldüm.

Keşke zorba saldırıların karanlık gölgesi, kendi irademizle ve muhabbetle paylaştığımız bu güzelliğin üzerine düşmeseydi. 

Canı sağolsun.

Herkes nasibinde ne varsa onu aldı.”

İLGİLİ HABER | Şükriye Tutkun’dan Erkan Oğur’a tepki: İbrahim Kalın’dan ben özür diliyorum

Benzer Haberler