Erkan Emiroğlu isimli erkek, Elvan Özkesen’i yanıcı maddeyle yaktı!

12 Ocak 2022 Çarşamba

Erkan Emiroğlu isimli erkek, Elvan Özkesen’i yanıcı maddeyle yaktı!

Ordu’da Erkan Emiroğlu isimli erkek, kendisinden 5 ay önce boşandığı Elvan Özkesen’i yanıcı madde dökerek yaktı. Özkesen, Samsun’da hastanede tedavi altına alındı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde, Dolunay Mahallesi’nde meydana gelen olayda Elvan Sözkesen, boşandığı erkek Erkan Emiroğlu tarafından yakıldı. Özkesen, Emiroğlu’ndan ‘kendisine şiddet uyguladığı’ gerekçesiyle 5 ay önce boşanmıştı.

İddiaya göre, Emiroğlu’nun kendisini tehdit etmesi üzerine 2 gün önce adliyeye giderek şikayette bulunan Özkesen, bugün çocuklarını okula bıraktıktan sonra evine geldi. Uzaklaştırma kararı işlemleri için adliyeye gitmek üzere evinden çıkan kadın, bu sırada kendisini takip eden Erkan Emiroğlu ile karşılaştı.

ÜZERİNE JEL TUTUŞTURUCU FIRLATTI

Emiroğlu, Özkesen’in yanına gelerek su istedi. Bu sırada yanında getirdiği jel tutuşturucuyu kadının arkasından üzerine döken Erkan Emiroğlu, kadını ateşe verdi.

Komşuları tarafından banyoya götürülerek suyla söndürülen genç kadın ölümden döndü. Olay polise ve sağlık ekiplerine haber verildi. Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesine kaldırılan Elvan Sözkesen ilk müdahalesinin ardından hayati tehlike kaydı ile Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanık merkezine sevk edildi.

SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNMUŞ!

Samsun’daki yanık merkezinin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Elvan Sözkesen, yaşadığı anlarını anlattı. Emiroğlu’nun sürekli kendisine şiddet uyguladığını belirten Elvan Sözkesen, şunları söyledi:

“5 ay önce ayrıldık. Şiddet uyguladığı için boşandık. Tekrar benimle evlenmek istiyordu. Kabul etmediğim için sürekli beni tehdit ediyordu. 2 gün önce savcılığa çıktım. Bugün de uzaklaştırma kararı için adliyeye imza atmaya gidecektim.

Daire kapısının merdiveninde karşıma çıktı. Su istedi. Ben onu içeri almadım. Merdivende kaçmaya başlayınca arkamdan üzerime sıvı bir şey attı. Sonra da bir şey alevlendi. Çığlığımdan komşular açtı kapıyı.

Onlar beni banyoda söndürdü. ‘Kimse beni reddedemez’ diyordu. ‘Ya benimsin ya toprağın’ diyordu. Tehdit ediyordu. Bu kadarını da yapacağını tahmin etmemiştim. İnsan iki çocuğuna acımaz mı? Onların annesini nasıl ortadan kaldırmak ister. Nasıl caniliktir bu.”

Maske karşıtı erkek, kasiyer kadına çıkıştı: Ara polisi ara

 

Benzer Haberler