Erdoğan’ın tavsiyesiyle Çanakkale’de tadımlık manda yoğurdu dağıtıldı

11 Nisan 2022 Pazartesi

Erdoğan’ın tavsiyesiyle Çanakkale’de tadımlık manda yoğurdu dağıtıldı

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın manda yoğurtlu sağlık tarifi vermesi üzerine vatandaşın ekonomik açıdan ulaşmakta güçlük çektiği bu yoğurdu halka dağıttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda çiftçilerle buluşmasında vatandaşa gece yatmadan önce manda yoğurdunu kestane balı, hurma ve yulafla karıştırarak yiyerek yatması tavsiyesinde bulunmuştu. Ekonomik sıkıntılar içinde geçim zorluğu yaşayan vatandaşa tadımlık 35 kg manda yoğurdu dağıtan il başkanı Vahap Özsüer, “Halkımızın manda yoğurduna ulaşmakta sıkıntı çektiğini gördük. Zaten halkımız pideye, yağa, ekmeğe muhtaç. Biz de Gelecek Partisi olarak halkımızı en azından tadımlık manda yoğurdu ile buluşturalım dedik” diye konuştu.

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı da Erdoğan’ın bu tarifine kinayeli bir destek verdi ve pahalı olduğu için vatandaşın alamadığı manda yoğurdunu toplam 150-160 küçük paket halinde Çanakkalelilere dağıttı. Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, konuya ilişkin şu ifadelere yer verdi:

“VATANDAŞ EKMEĞE MUHTAÇ”

“Hepimizin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde sayın Cumhurbaşkanı halkımıza manda yoğurdu tavsiye etmişti. Fakat halkımızın manda yoğurduna ulaşmakta sıkıntı çektiğini gördük. Zaten halkımız pideye, yağa, ekmeğe muhtaç. Biz de Gelecek Partisi olarak halkımızı en azından tadımlık manda yoğurdu ile buluşturalım dedik. Bugün burada yaklaşık 35 kilogram ücretsiz manda yoğurdu dağıtacağız, 200-300 gramlık paketler şeklinde. Böylelikle Cumhurbaşkanımızın tavsiyesi gerçekleşmiş olacak ve halkımız manda yoğurduyla buluşmuş olacak.”

 

Gelecek Partisi de elektrik zamlarını protesto etti

Benzer Haberler