Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan’ın seçim kozunu Özgür Özel suya düşürdü! Şehir hastanelerine milyarlar akmış

Erdoğan’ın seçimde dilinden düşürmediği “bir kuruş harcamadan şehir hastanelerini yaptık” sözünü, CHP’li Özgür Özel suya düşürdü. Özel, bugüne kadar bütçeden 18 milyar TL harcanan şehir hastaneleri için önümüzdeki 3 yıl boyunca 60.28 milyar TL tutarında daha harcama yapılacağını açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Milletin cebinden kuruş çıkmıyor” diyerek savunduğu şehir hastaneleri için bugüne kadar bütçeden 18 milyar TL tutarında harcama yapıldığına dikkat çekti.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, Özel, şehir hastaneleriyle ilgili 2021, 2022 ve 2023 yıllarında toplam 60.28 milyar TL tutarında harcama yapılmasının öngörüldüğüne işaret etti.

Özel, şu değerlendirmede bulundu:

“İşin daha da vahimi, ödeme garantileri nedeniyle ilerleyen yıllarda bütçeden ödenecek pay daha da artacak, bu kara delik daha da büyüyecektir.

Bundan sonra şehir hastanelerinin kamu tarafından yapılacağının açıklanması, bir yanlıştan dönülmesi açısından önemlidir ancak verilen bu yanlış kararın bütçeye getirdiği yük nedeniyle sorumlular hesap vermeli, mevcut şehir hastaneleri bir an önce kamulaştırılmalı ve kamunun daha fazla zarar etmesinin önüne geçilmelidir.”

GARANTİLER ÇOK YÜKSEK

Osmangazi, Yavuz Sultan Selim köprüleri ve otoyollar için Hazine’nin kasasından 2020 için 7 milyar 876 milyon 980 bin lira çıktı. 2021 için de 14 milyar 49 milyon lira ödeme planlanıyor. Bu rakam 2022’de 16 milyar 901 milyon liraya ve 2023’te ise 17 milyar 395 milyon liraya ulaşacak.

loading...