Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er ile AKP’li Yeliz birbirine girdi

29 Kasım 2020 Pazar

Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er ile AKP’li Yeliz birbirine girdi

AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın Osmanlı döneminde kalma 272 senelik tarihi çeşmenin restorasyonunu yaptırıp, kitabesine de babasının adını yazdırmasına tepkiler sürüyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er de sahibi olduğu Superhabertv’de Posta gazetesi yazarı Oral Çalışlar’ın “İktidar olmak böyle bir şey mi” başlıklı yazısını yayımladı. Yazıda, Ahmet Hamdi Çamlı’nın Vezir Çeşmesi’nin kitabesi ile ilgili tartışma yaratan olaya dikkat çekiliyordu.

Babanın adı neden orada Yeliz? AKP’li Çamlı 270 yıllık çeşmenin kitabesine babasının adını yazdırdı

Cengiz Er, söz konusu haberi, sosyal medya hesabından da paylaştı.

Er, paylaşımına şu notu düştü:

“Ak Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı o kitabeye merhum babasının adını neden yazdırdı? Oral Çalışlar kısa ama öz yazmış. Aynen katılıyorum. Hiçbir siyasetçi iktidar gücünü bu şekilde kullanamaz. Kullanmamalı.”

“YAZIK”

“Yeliz” lakaplı AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise Cengiz Er’in paylaşımına tepki gösterdi. Çamlı, “Afferin çok hakkaniyetli bir paylaşım…. Yazık” diye belirtti.

Çamlı’nın bu paylaşımına Cengiz Er de “gazeteci” vurgusunu yaparken, “Ahmet Hamdi Bey. Çok konuşulan bir olayın öznesi olduğunuz için bizi ilgilendiren bir konu bu. Habere konu olan yazıyı da dikkate değer bulduğum için siteye koydum. Ben bir gazeteciyim ve işimi yapıyorum. Selam olsun” şeklinde bir yanıt verdi.

Çamlı, Er’in bu yanıtına ise, şu cevabı verdi:

“Kim ne olursa olsun vicdani sorumluğun esas olduğunu düşünüyorum ve imamoğlu gibi malüm birinin algı çalışmasına yenik düşmenizi duruşunuzla örtüşmediğini bildirmek isterim. Zalimlere meyl etmemek, inancımızın emridir…”

İşte o paylaşımlar:

Benzer Haberler