Erdoğan’ın kitabıyla camide poz!

27 Eylül 2021 Pazartesi

Erdoğan’ın kitabıyla camide poz!

Sivas’ta bir camide Karainci Cami Derneği Gençlik Kolları tarafından bir organizasyon yapıldı. Erdoğan’ın kitabıyla poz verildi. İlahiyatçı Cemil Kılıç, “Dinin ve kutsal mekanların günlük siyasi işlere karıştırılması Kur’an’dan onay alan bir tutum değildir.” dedi.

Sivas’ta Karainci Cami Derneği Gençlik Kolları’nın camide gerçekleştirdiği organizasyonuna AKP’li Sivas Belediyesi de katıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman gençlerle camide bir araya geldi. Odatv’den Uğur Can Biçer’in haberine göre; organizasyonda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabıyla da poz verildi.

Sivas Belediyesi’nin resmi hesaplarından yapılan paylaşımlarda “Karainci Cami Derneği Gençlik Kolları tarafından organize edilen kariyer buluşmaları programına konuk olan Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman gençlerle buluştu. Kendi hayatına dair edindiği tecrübeleri gençlere aktaran Duman, daha sonra dernek üyesi gençlerle halı saha maçında ter döktü.” ifadeleri kullanıldı.

Odatv’ye olayla ilgili değerlendirmelerde bulunan ilahiyatçı yazar Cemil Kılıç “Camilerde siyasi toplantılar yapılması Müslüman halkımızın birliğine hizmet etmiyor” dedi.

Caminin toplayan demek olduğunu kaydeden Çelik, “Bu anlama uygun bir işlevle korunmalıdır. Dinin ve kutsal mekanların günlük siyasi işlere karıştırılması Kur’an’dan onay alan bir tutum değildir. Siyaset üstü kalması gereken kurumların siyasete karıştırılması samimi müminler olarak hepimizi üzüyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler