Erdoğan’ın kitabındaki BM önerileri, bu panelde tartışılacak

17 Eylül 2021 Cuma

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, BM Genel Kurulu öncesinde “Kovid-19 Sonrası Dönemde Güvenin Yeniden İnşası ve Umudun Tazelenmesi: Türkiye’nin Uluslararası Düzene Bakış Açısı” başlıklı bir panel düzenleyeceklerini bildirdi. Panelde, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaleme aldığı “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” isimli kitapta yer alan BM’ye ilişkin somut reform önerilerinin de tartışılması bekleniyor.

New York’ta United Nations Plaza’da düzenlenecek panele, siyaset, akademi, düşünce kuruluşu, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı bekleniyor. ABD Dışişleri Bakanlığı eski danışmanı Rich Outzen ve SETA Washington DC Araştırma Direktörü Dr. Kılıç̧ Buğra Kanat’ın konuşmacı olarak yer alacağı panelin moderatörlüğünü TRT World Şef Editörü Ghida Fakhry yapacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda panele ilişkin detayları paylaştı. Altun, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde milletimizin hizmetinde gece gündüz demeden tüm dünyada aktif kamu diplomasisi hedefiyle yürüttüğümüz çalışmaların bir yenisini ABD’de New York’ta gerçekleştiriyoruz. Panelde, BM’nin değişen dünya düzeninde nasıl daha demokratik, verimli, şeffaf, adil ve insan odaklı olabileceği ile Afganistan’daki son gelişmelerin yanı sıra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın BM’ye ilişkin somut reform önerileri değerlendirilecek”

Benzer Haberler