Erdoğan’ın kitabında dikkat çeken benzerlik

21 Eylül 2021 Salı

Erdoğan’ın kitabında dikkat çeken benzerlik

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” isimli kitabının eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan’ın damadı ekonomist Dani Rodrik’in kitabıyla olan benzerliği dikkat çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 216 sayfalık “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” isimli kitabı 6 Eylül’de çıktı.

Erdoğan kitabının Fransızca baskısını İngilizce diye tanıttı

Kitapçılarda 40 TL’den, internet üzerinden ise 32 TL’den satılacağı açıklanan kitabın ön kapağında Erdoğan’ın portre fotoğrafı bulunuyor. Turkuvaz Kitap’tan çıkan ve İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca gibi dünya dillerine de çevrilmekte olan kitaptan elde edilen tüm gelir, AFAD’a bağışlanacağı açıklandı.

Erdoğan’ın kitabının adının, eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan’ın damadı ekonomist Dani Rodrik’in kitabıyla olan benzerliği dikkat çekti.

Bir sosyal medya kullanıcısı Dani Rodrik’in “Daha Adil, Daha Makul Bir Küresel Ekonomi Mümkün Mü?”adlı kitabının kapağıyla mesaj yayımlayıp benzerliğe işaret etti. Rodrik’in verdiği yanıt ise anlamlıydı.

Dani Rodrik, “Her iki kitap da daha adil bir dünyanın mümkün olup olmadığını soruyor. Erdoğan’ın kitabının kapağındaki engellerden birine iyi bir vurgu yapıyor” ifadelerini kullandı.

(ODA TV)

Benzer Haberler