Erdoğan’ın kitabı satışa çıktı, D&R’dan indirim geldi

6 Eylül 2021 Pazartesi

Erdoğan’ın kitabı satışa çıktı, D&R’dan indirim geldi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ kitabı satışa çıktı. Kitabın ciltli fiyatı 60, ciltsiz fiyatı ise 40 lira.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yazdığı ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ kitabı satışa çıktı. 216 sayfadan oluşan kitabın basımını Turkuvaz Kitap yaptı. Kitap ciltli ve ciltsiz olarak iki ayrı biçimde satılıyor. Ciltli kitabın fiyatı 60 lira, ciltsiz olarak satış fiyatı ise 40 lira.

Kitap satışa sunulur sunulmaz D&R’da indirim yapıldı. 40 liraya satılan ciltsiz kitabın fiyatı yüzde 30 indirim ile 28 liraya, 60 liraya satılan ciltli kitabın fiyatı da 42 liraya indi. Bu sabah satışa sunulan kitap için D&R’nin sitesinden kitaba ilişkin “Mutlaka okunması gereken bir kitap. Tavsiye ederim” yorumu yapıldı.

Sitede kitaba ilişkin anket de yer aldı. Şimdiye kadar anketi dolduranların yüzde 65’i beğendiğini belirterek, 5 yıldız verdi. Yüzde 24’ü ise 1 yıldız vererek, beğenmediğini ifade etti.

TANITIM BÜLTENİ

Kitabın tanıtım bülteni ise şöyle:

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür. … Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. Çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”

Erdoğan kitap çıkardı: ‘Daha adil bir dünya mümkün’

Benzer Haberler