8 milyon öğrenciye 719 bin yatak!

20 Eylül 2021 Pazartesi

8 milyon öğrenciye 719 bin yatak!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, devlet yurtlarına ait kapasite bilgilerini paylaştı. Erdoğan’ın yaptığı paylaşımda, yurtlarda 719 bin 567 yatak bulunduğu ifade edilirken 2020-2021 yılında yüksek öğretim kurumlarında 8 milyon 240 bin 997 öğrenci eğitim gördü. Bu hesaba göre 7 milyon 521 bin 430 öğrenci herhangi bir KYK yurduna yerleştirilmedi.

Birçok öğrencinin yüksek kira talepleri nedeniyle ve kiralayamamasının ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, devlet yurtlarına ait kapasite bilgilerini paylaştı. Erdoğan paylaşımında, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizle aramıza, birilerinin kendi siyasi çıkarları için sürekli olarak ürettiği yalanların girmesine izin vermeyeceğiz” dedi. Erdoğan’ın paylaştığı görselde 2021 yılı itibariyle Türkiye genelindeki yurtlarda 719 bin 567 yatak bulunurken, 2020-2021 yılında 8 milyon 240 bin 997 üniversite öğrencisi yükseköğretim kurumlarında eğitim gördü.

‘Barınamıyoruz’ diyen üniversiteliler geceyi dışarıda geçirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizle aramıza, birilerinin kendi siyasi çıkarları için sürekli olarak ürettiği yalanların girmesine izin vermeyeceğiz.

Son 19 yılda adeta bir devrim gerçekleştirdiğimiz eğitim-öğretim imkânlarımızı inşallah daha da genişleteceğiz.”

YURTTAŞLAR YURTLARDAKİ KÖTÜ KUŞULLARA TEPKİ GÖSTERDİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımına kısa sürede çok sayıda tepki geldi.  Sosyal medya kullanıcılarının bir çoğu yurtlardaki kötü koşullara tepki gösterirken bazıları da yurt fiyatlarına tepki gösterdi.

Benzer Haberler