Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

YSK, ‘Erdoğan’ın diploması’ talebini reddetti

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diploması, Avrupa İnsan Hakları Mahkemasi’ne kadar gitti ama “Erdoğan’ın diploması”nın aslı bir türlü ortaya çıkmadı. Son olarak Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da diploma talebine ‘ret’ cevabı verdi.

Cumhuriyet gazetesinden Alican Uludağ’ın haberine göre, Yüksek Seçim Kurulu; Ayyıldız Partisi’nin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üniversite diplomasının sahte olduğu iddiasının soruşturulması talebini reddetti.

Türkiye Noterler Birliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diplomasının aslını görmeden fotokopi üzerinden onaylayan noter katibine soruşturma açmayan İstanbul 15. Noteri Nejla Akgün’e uyarma cezası vermişti.

NOTERE CEZA

Bu cezayı Cumhuriyet’in gündeme getirmesinin ardından Ayyıldız Partisi Genel Başkanı Serap Gülhan, YSK’ye başvurdu.18 Haziran tarihli başvuruda, 27 Haziran 2014 tarihli 1113 yevmiye No’lu Erdoğan’a ait diploma örneği almasına yönelik noter işleminde evrakta sahtecilik suçu işlendiği belirtilerek gereken işlemin yapılması istendi.

20 Haziran’da toplanan YSK, kurulun diplomanın sahteciliği iddiasına ilişkin soruşturma konusunda görev ve yükümlülüğü olmadığı gerekçesiyle talebi reddetti.

Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili mahkemeler, diploma ortaya çıkmadığı için sonuçlanamıyor.

Erdoğan’ın diploması aslı görülmeden noterde onaylanmış

loading...