‘Erdoğan’ın ailesi yönetimden çekilmeli yoksa gereğini yapacağız’

7 Ağustos 2019 Çarşamba

‘Erdoğan’ın ailesi yönetimden çekilmeli yoksa gereğini yapacağız’

AKP’den ayrılarak yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan eski AKP İl Başkanı Nedim  Yamalı, “Erdoğan’ın ailesi yönetimden çekilmeli, yoksa gereğini yapacağız” dedi.

AKP’den istifa ederek yeni parti kurma sürecine giren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibi medyada daha da görünür hâle gelmeye başladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve sisteme yönelik eleştirilerini yüksek perdeden dile getirmeye devam eden Ahmet Davutoğlu ekibi, parti içindeki “damat krizi” konusunda da ipuçları verdi.

Bilal Erdoğan kimin uçağını kullanıyor?’ Parasını kim veriyor?

Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan eski AKP Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, “Genel başkanınızın damadıyla nasıl rekabet edeceksiniz. En büyük sorun ailenin siyasette olması” tepkisini gösterdi.

DW Türkçe’den Nevşin Mengü’nün sorularını yanıtlayan Nedim Yamalı, “parti içinde yozlaşma olduğundan” bahsederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinin yönetimden çekilmesi gerektiğini söyleyerek, “Bir itiraz süreci başlattık ve Cumhurbaşkanından beklediğimiz reformların gerçekleşmemesi hâlinde bu işin gereğini yapacağız ve kendi yolumuzu çizeceğiz.” dedi.

Benzer Haberler