Erdoğan’dan tahliye edildikten sonra yeniden tutuklanan eski Korgeneral Metin İyidil yorumu

19 Ocak 2020 Pazar

Berlin’deki Libya Zirvesi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Korgeneral Metin İyidil hakkında önce tahliye ardından tutuklama kararı verilmesine ilişkin, “Yargı camiamız için gerçekten çok çok üzücü bir adım olmuştur” dedi.

Libya konferansı için Berlin’e hareketinden önce gündeme dair açıklamalar yapan Erdoğan, gazetecilerin “FETÖ yargılamalarında aynı sanığa bir mahkemenin beraat vermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?”sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘ANLAŞILABİLİR DEĞİL’

“Yargı camiamız için gerçekten çok üzücü bir adım olmuştur. İlginç olan şey şu kararı veren kişi veya kişilerin de FETÖ’cü olması bu işin nerelere vardığını gösteriyor. Bunun arkasında daha ne gibi oyunlar olabileceğini de açık net gösteriyor. Bir gerçek var ki hak sonunda yerini buluyor. Müebbet hapse mahkum olmuş bir kişiyi kalkıp hemen beraat ettirme ya da tahliyesini verme gibi bir yola bir mahkeme nasıl gidebiliyor. Bu anlaşılabilir bir şey değil. Sağ olsun Adalet Bakanlığımız ve savcılarımız bu noktada adımlarını attılar. En kısa sürede yapılan operasyonda yakaladılar. Tekrar ceza uygulanmaya başladı. Şu an malum içeride.”

Dünyanın gözü burada… Berlin’de zirve başladı

Benzer Haberler