Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘kaçış planı’ yanıtı

26 Mayıs 2022 Perşembe

Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı‘ iddialarıyla ilgili konuşan Erdoğan “Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci yönetmek akıl karı değildir” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Erdoğan’ın kaçış planı” diye duyurduğu videoyu sosyal medyadan paylaşmış ve “Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde. Bir vakıf kuruyorlar ABD’de. TÜRGEV ve Ensar ABD’ye 1 milyar TL transfer etti” iddiasında bulunmuştu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni’nde” konuştu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada CHP liderinin iddialarına “Akıl karı değil” diye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarına tazminat ödeyecek

‘KAMU GÖREVLİLERİNE HAKARET ETTİĞİNİ GÖRMEYE BAŞLADIK’

Erdoğan şu açıklamaları yaptı:

“Ülkemiz yönetim sisteminde kamu personeli olmak uzunca süredir belli sınavlara, süreçlere bağlı olarak yürümektedir. Terör örgütlerinin güdümüne girenler de yine hukuk eliyle tasfiye edilmektedir. Son dönemde giderek sıklaşan bir şekilde ana muhalefet partisinin başındaki zatın kamu görevlilerine hakaret ettiğini hatta açıkça tehdit ettiğini görmeye başladık. Elbette herkes eleştirilebilir. Biz de geçmişte valisinden müfettişine hukuka uygun olmadığını düşündüğümüz işlemleri nedeniyle tenkit ettik. Yapılan iş ve işlemleri eleştirdik. Ama ‘şeriatın kestiği parmak acımaz’ diyerek ortaya çıkan iş ve işleme de riayet ettik.

‘BASKIN YAPAR GİBİ KAMU KURUMLARININ KAPISINA DAYANMAK NE DEMEK?’

Ana muhalefetin başındaki kişinin kullandığı yöntem demokratik hukuk devletine uygun yöntem değildir. Kendisine oy vermedi diye kimi zaman kamu görevlilerini alenen hedef göstermektedir. Attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Hukuk devletinde böyle bir tarz olabilir mi? Asla…

‘CUMHURBAŞKANI’NIN AİLESİNİ HEDEF ALMAK AKIL KARI DEĞİL’

Kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sınırları dışında söz söyleyen herkes bu devletin de bu milletin de düşmanıdır. Böyle bir kepazeliğe, ahlâksızlığa, rezilliğe asla izin veremeyiz. Bir Cumhurbaşkanı’nın ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir. Kamu görevlilerin tek bakacakları yer anayasa ve yasalardır. Hariçten gazel okuyanların naraları ile bu devlet iş yapmaz. Tüm kamu görevlileri müsterih olsunlar Türkiye’nin böylesi arkası karanlık operasyonlarla kaybedecek tek bir anı yoktur.”

Ensar Vakfı ve TÜRGEV Kılıçdaroğlu’nu yalanlayamadı

Kılıçdaroğlu’ndan paravan vakıf iddiası: TÜRGEV ve Ensar ABD’ye 1 milyar TL transfer etti

Benzer Haberler