Erdoğan’dan İmamoğlu’nu destekleyen iş insanlarına tehdit

Yayın tarihi: 7 Mayıs 2019 Salı 12:11 pm - Güncelleme: 7 Mayıs 2019 Salı 12:13 pm

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasının bir bölümünde bazı iş adamları hakkında ‘Herkes haddini bilecek!’ ifadelerini kullandı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Seçim bitti ama tartışmalar bitmedi. Hiç şüphesiz bu seçimlerin en tartışmalı konusu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri olmuştur. Biz milli iradeye saygımızdan dolayı bu sonucu saygıyla karşılamaya hazırdık. Geçersiz oylarla ilgili tablo netleştikçe karşımıza bambaşka bir taplo çıktı. Seçmenlerimizin iradesi gasp edilmiştir. İrade gaspını görmezden gelemeyiz. Biz bu yapılanların hesabını milli irade hırsızlarından sormazsak milletimiz bizden hesap sorar.

Açık konuşmak gerekirse böyle büyük bir oy sayısının çıkması dahi içimize kurt düşmesine yetmiştir. İstanbul’daki yaklaşık 62 bin sandık görevlisinden 20 bine yakınının kamu görevlilerinin arasından değil de banka ve okul görevlilerinin arısından seçilmiş olması şüphelerimizi artırdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde organize bir yolsuzluk ve tam kanunsuzluk olduğuna samimi olarak inanıyorum. Sandık kurulu başkanlarının neredeyse kanuna aykırı olarak atanmasını ve iptal edilen oyların Ak Parti’ye ait olmasını kimse izah edemez.

MEYDANI BIRAKMAYACAĞIZ

Ak Parti’nin hakkı olmayan bir seçimi kabullenmmek gibi bir durumu söz konusu değildir. Biz hataları düzeltmenin peşindeyiz. Şayet durumu tam tersi olsaydı inanın bana ensemizde hergün boza pişiriliyor olurdu. Kararın İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyoruz. 23 Haziran’a kadar olan sürede daha çok çalışarak seçimleri kazanmaya çalışacağız. Türkiye bir demokrasi ve hukuk devletidir. Şayet YSK tersi yönde bir karar verseydi biz buna uyacaktık. Kararın demokrasimizi geliştireceğini düşünüyorum. Milli iradenin önünden dolaşarak sandığa gölge düşürmeye çalışanlara meydanı bırakmamaya kararlıyız. Perde arkasından sahada kendine yer açmaya çalışanları biliyoruz.

‘İŞ ADAMLARI GRUPLARI’

Ülkenin yönetimine el koymaya çalışan karanlık odaklara asla fırsat vermeyeceğiz. Bazı iş adamı grupları karardan sonra baktık ki garip garip açıklamalar yapıyorlar. Bizler normalleşmeyi konuştuğumuz zamanda sizler böyle bir açıklamayı yaparsanız bunlar anormalleşmeyi getirir. Yanlış yapıyorsunuz. Herkes haddini bilecek!

Ekonomimizin güvenliğini en az sınırlarımız kadar önemli görüyoruz. Ülkemizi küresel bir senaryo doğrultusunda yeniden dizayn etmeye çalışan bir proje ile karşı karşıya olduğumuz artık su götürmez bir gerçektir. Önümüzde duran manzara tam bir ekonomik sabotaj hali. Ekonomimize yönelik sabotajlar artıyor. Teröristlere karşı ne yaptıysak onlara da onu yapacağız.