Erdoğan’dan beklenen açıklama Yavaş’tan geldi

27 Nisan 2021 Salı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tam kapanma kararı sonrası sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanları için 100 milyon TL’lik destek paketi açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 3 haftaya tam kapanmaya geçilmesi kararı alınırken, vatandaş için herhangi bir destek paketi açıklanmaması üzerine belediyeler harekete geçti. Vatandaşa ilk destek paketi Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

Yavaş, pandemi döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşların artması üzerine sosyal yardım alan aileler ile bu dönemde işini kaybeden esnaf ve sektör çalışanlarına müjde veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 232 bin 351 aileye 100 milyon TL’lik destek paketi hazırladıklarını açıkladı.

DESTEK PAKETİNDEN 232 BİN 351 AİLE YARARLANACAK

Sosyal medya hesabında konuyla ilgili paylaşımın sözlerine, ‘Sevgili Ailem’ diyerek başlayan ve Başkent Kart projesini hayata geçirdiklerini duyuran Yavaş, destek paketinin detaylarını şöyle paylaştı:

“Seçimlerden önce söz verdiğimiz, sosyal yardım alan ailelerimizin desteklerden uygarca faydalanabileceği Başkent Kart projemizi hayata geçiriyoruz. Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar zengin edilmeyecek, yardım ekonomisi tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, ihtiyacı olan ürünleri serbestçe seçerek alabilecekler. Bu vesile ile sizlere Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon liralık büyük destek paketimizi açıklamak istiyorum. Basımı ve dağıtımı tamamlanan 113 bin ailenin Başkent Kartına 400’er lira tanımlayacağız. Pandemi nedeniyle kapanan sektör temsilcileri ve çalışanları ile geliri azalan esnaflardan oluşan 18 bin 500 kişiye 400’er lira nakit ödeme yapacağız.”

“DESTEK EKONOMİSİ TÜM KENTE YAYILACAK”

Kartlarına ve isimlerine yükleme yapılan vatandaşlara kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapılacağını belirten Yavaş, şöyle devam etti: “Bu yeni destek anlayışımız sayesinde, kartlara yüklenen ya da nakit yatırılan ekonomiden semtlerdeki bütün esnaflarımız yararlanacaktır. Kart basımı bayram sonrasına kalan aileler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan oluşan 100 bin 851 aileye ise 470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlayacağız. Böylece Mübarek Ramazan ayında 232 bin 351 aileye 100 milyon lira destek sağlamış olacağız.”

Öte yandan Yavaş, 1 Nisan tarihinde yeniden başlattığı ‘6 Milyon Tek Yürek’ kampanyasına katılarak destek veren tüm hayırseverlere de teşekkür etti.

Erdoğan bu konuşmayı unuttu! Tam kapanma sıfır destek