Erdoğan’a ‘hakaret’ten tutuklanan CHP’li Odabaşıoğlu tahliye edildi

11 Ekim 2021 Pazartesi

Erdoğan’a ‘hakaret’ten tutuklanan CHP’li Odabaşıoğlu tahliye edildi

‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla tutuklanan Denizli CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu için tahliye kararı verildi.

‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla tutuklanan ve 13 gün Denizli D Tipi cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra bugün Denizli 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısında çıkan Denizli CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu için tahliye kararı verildi.

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Gözümüz aydın kardeşim özgürlük senin hakkın” dedi.

CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Odabaşıoğlu’nun, 28 Eylül’de Honaz’da yapılan Merkezefendi İlçe Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddia edilmişti. Odabaşıoğlu iktidara yakın medya kurumları tarafından hedef gösterilmişti. Söz konusu haberlerde Odabaşıoğlu’nun 18 Eylül günü gerçekleştirilen ilçe danışma kurulunda “Bazı belediye başkanlarımızın odalarında Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı var. Gençlik kollarının çalışmalarını bölmeye çalışan var. Biz onların ellerini kollarını kırmasını biliriz” dediği iddia edilmişti.

Tugay Odabaşıoğlu ise söz konusu haberleri yalanlayarak, “Bugün hakkımda yapılan gazete haberlerindeki cümleler bana ait değil, tüm haberler asılsız, yalan ve iftiradır. Başka bir konu ve başka bir kişinin videosuyla yapılan bir haber tüm basın kuruluşlarına iletilmiş ve hakkımda karalama kampanyası yapılmakta, küfür ve tehditler almaktayım. Hepsinin açıklaması ve suç duyurusunu yarın kamuoyuna açıklayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li Gençlik Kolları Başkanı Erdoğan’a ‘hakaret’ten tutuklandı

CHP’li Gençlik Kolları Başkanı’na ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten gözaltı

Benzer Haberler