Erdoğan: Ülkemiz yabancı öğrencilere ev sahipliği yapıyor

3 Aralık 2021 Cuma

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi politikalarının yatırım, istihdam, üretim, ihracat üzerine kurulu olduğunu belirterek, “Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat ve bunu başaracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Yılında 100 Hayırsever Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni”nde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Sadece nefsi için çalışmak, biriktirmek, bunu toplumu ve bireyleri sömürerek yani zulmederek yapmak, Allah muhafaza bizi çok tehlikeli yerlere sürükler. Sadece ‘komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ emrini tüm dünyaya hakim kılabilsek, emin olun şu yerküre üzerinde tek bir mağdur kalmaz. Her iş gibi kalkınmanın temel şartlarından biri de eğitimli, yetişmiş, kabiliyetli iş gücüdür. İnşallah devlet”millet iş birliğiyle ülkemizi her alanda olduğu gibi eğitim öğretimde de hedeflerine ulaştıracağız.

“ESKİDEN BİZİM EVLATLARIMIZ YURT DIŞINA GİDERDİ…”

“Bütün mesele inanmaktır, azmetmektir, ondan sonra da vatanını, milletini Allah için sevmektir. Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat ve bunu başaracağız. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat üzerine kurulu ekonomi politikamızın ete kemiğe bürünmüş halini görmek isteyen gitsin Gaziantep’e baksın. Üniversitemizin olmadığı il yok. Eskiden bizim evlatlarımız yurt dışına eğitime giderdi şimdi ülkemiz yüz binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat ve bunu başaracağız.”

Benzer Haberler