Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan, Twitter’daki takipçi sayısıyla övündü

Daha önce “Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız” diyen Erdoğan, bugünkü konuşmasında, Twitter’da 13 milyon takipçisi olmakla övündü.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyaya karşı sert çıkışları hafızalarda tazeliğini korurken, bugünkü konuşmasında Twitter hesabıyla ilgili kullandığı ifadeler şaşırttı. Erdoğan ilk kez sosyal medyadadaki takipçi sayısını paylaşıp, bununla övündü.
AKP Genel Merkezi’nde bugün düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Erdoğan, “Şahsımın Twitter kullanıcı sayısı 13,5 milyona yaklaştı. Dünyada bu konuda ilk sıralarda yer alıyoruz” dedi.
Erdoğan 2013’teki Gezi Parkı direnişi sırasında, “Şu anda Twitter denilen bir bela var, yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey aslında şu anda toplumların baş belasıdır” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, 2014’te de “Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Sosyal medya bir baş belası. Biz bu milleti Twitter’a, Facebook’a yedirmeyiz” diye konuşmuştu.
ERDOĞAN’IN İLK TWEETİ
Erdoğan ilk tweetini 2015 yılında, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde atmıştı. Erdoğan tweetinde “Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Bu zehre karşı sen de iradene sahip ol ve  RTE” ifadelerini kullanmıştı.
Advertisement