Erdoğan: Türkiye’de evine ekmek götüremeyen olduğuna inanıyor musunuz?

28 Ekim 2020 Çarşamba

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı ‘askıda ekmek’ uygulamasına Erdoğan’dan ilk tepki geldi. Erdoğan, “Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? Buna inanıyor musunuz? Büyüme oranına bakıyorsun, şu anda dünyada hamdolsun en iyi noktada olan bir ülkeyiz” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin başlattığı ‘askıda ekmek’ uygulamasına Erdoğan’dan ilk tepki geldi.  MHP’nin, ‘askıda ekmek’ kampanyasına muhalefetten eleştirilerin geldiğinin söylenmesi üzerine Erdoğan, şunları söyledi:

“Ya bırakın. Her şeyi bizden öğrenmeyin. Türkiye’de böyle bir şey var mı? Bugün evine ekmek götüremeyen diye bir şey Türkiye’de var mı? Buna inanıyor musunuz? Bazı şeyleri siz kendiniz bir çözün. Var mı böyle bir şey? Elhamdülillah, bugün asgari ücretiyle, maaşıyla, her şeyiyle birçok ülkeyi geride bırakmış bir Türkiye var. Büyüme oranına bakıyorsun, şu anda dünyada hamdolsun en iyi noktada olan bir ülkeyiz. IMF’in, OECD’nin ölçeklerine bakıyorsun, en iyi konumda olan ülke konumundayız ama bunlar hesap kitap bilmiyor.”

Benzer Haberler