Erdoğan: Türkiye kadına şiddete karşı en etkili mevzuata sahip

25 Kasım 2021 Perşembe

Erdoğan: Türkiye kadına şiddete karşı en etkili mevzuata sahip

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 25 Kasım için yaptığı açıklamada ‘Türkiye’nin kadına şiddete karşı en kapsamlı ve etkili mevzuata sahip ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldığını” iddia etti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ için açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün, en başta inancımızın, medeniyetimizin, değerlerimizin karşısında durduğu bu sorunun tamamen ortadan kalkmasına vesile olmasını diliyorum. Bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şiddet ne yazık ki tüm dünyanın sorunudur. Türkiye bu soruna karşı en kapsamlı ve etkili mevzuata sahip ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır” dedi.

Metrodaki bıçaklı erkek saldırgan tutuklandı, savcıdan dikkat çeken gerekçe

“ANNEMİZİN, EŞİMİZİN ONURUNU KORUMA MÜCADELESİ”

Değişen şartlar ve ihtiyaçlara bağlı tedbirlerin süreceğini belirten Erdoğan, mesajına söyle devam etti: “Geçtiğimiz temmuz ayında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4’üncü Ulusal Eylem Planı’nı açıklamış, 5 ana hedef, 28 strateji ve 227 faaliyet belirlemiştik. Değişen şartlara ve ortaya çıkan ihtiyaçlara bağlı olarak gereken her türlü yasal ve idari tedbiri almayı sürdüreceğiz. Aziz milletim, unutmamalıyız ki kadına yönelik şiddetle mücadele aynı zamanda annemizin, eşimizin, kızımızın hakkını, hukukunu, onurunu korumanın da mücadelesidir. Bu sorunun ortadan kalkması tüm kesimlerin inancı, çabası ve mutabakatıyla mümkündür. Bugüne kadar kadınların her alandaki hak arama mücadelelerinde yanlarında olduk, bundan sonra da olacağız. Kadına karşı şiddeti insani ve ahlaki değerlerimizi güçlendirerek inşallah tamamen ortadan kaldıracağız.”

Kadınlar 25 Kasım için sokakta! Polisten sert müdahale

Benzer Haberler