Erdoğan yatırımcılara seslendi: Lütfen devam edin

20 Kasım 2019 Çarşamba

Erdoğan yatırımcılara seslendi: Lütfen devam edin

AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan AKP’li cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, yatırımcılara seslenerek, “lütfen kendi sektörünüzde yatırım yapmaya devam edin” dedi.

Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

AK Parti’de eski diye bir kavram yoktur. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur.

Partimizde sadece görev değişikliği olur. Görevine devam edecek ve değişecek teşkilatlarımızla ilgili çalışmalarımızı belirlediğimiz safhaya getirdik. İstifa eden kardeşlerine ayrıca teşekkür ediyorum.

AK Parti’nin sahibi millettir. Bunun için teşkilatların milletle kucaklaşacak isimlerden oluşması gerekiyor. Kongrelerimizde ortaya çıkacak teşkilat yapımız 2023 seçimindeki başarıda önemli rol oynayacaktır.

‘Ülkemize husumet besleyenleri şaşırtmak, bizim için en büyük şeref’

Şayet bir yerde oyumuz düşmüşse, hele hele milletvekili ve belediye başkanı sayımız azalmışsa hiçbir şey yok gibi hareket edemeyiz.

Teröristleri öne sürüyorlar ezip geçiyoruz. Sınırları tehdit ediyorlar, tehdidin kaynağına iniyoruz.

Ülkemize ve milletimize husumet besleyenleri şaşırtmak, bizim için en büyük şereftir.

CHP Genel Başkanı, Türkiye’nin tüm milli meselelerinde sinsi, hasmane ve yıkıcı bir tavır içindedir. Bu zatın kendi geçmişinden, kendi köklerinden utanması bizi ilgilendirmez. Ama hiç kimsenin milletimizin tarihine, ecdadın aziz hatırasına haksızlık etmesine rıza gösteremeyiz.

Kendi ülkesini küresel sermayeye kötüleyerek yatırım gelmesini engellemek ihanetin dik alasıdır.

Küresel yatırımlardaki azalma eğilimine rağmen ülkemize rağbet artıyor. Borsamız rekor üstüne rekor kırıyor.

‘Özlem Hanım’a edepsizce davranan chp yetkililerine prim verecek değiliz’

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in eski Başbakan Bülent Ecevit’in ABD Başkanı Bill Clinton ile çekilmiş bir fotoğrafını hatırlatması üzerine çıkan tartışmada, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un TBMM Başkanvekili Celal Adan’a “Lütfen bu hanımefendiye haddini bildirin” sözlerine sert bir dille tepki gösterdi.

Erdoğan, “Ahlaksız edepsiz bir şekilde davranan CHP’nin yetkilileri var. Kimse kusura bakmasın biz bu ahlaksızlara bu edepsizliklere pirim verecek durumda değiliz. Bayan grup başkanvekilimize bu şekilde saldıracak olan edepsizlere parlamentonun gereken cevabı vermesi lazım. Cezaysa ceza vermesi lazım.Gereği neyse aynen bunlara cevabını vereceğiz.” dedi.

‘Yatırımcılarımıza sesleniyorum, lütfen kendi sektörünüzde yatırım yapmaya devam edin’

Hükümete geldiğimizde adeta kucağımızda bulduğumuz 23.5 milyar dolar IMF borcunu son kuruşuna kadar Mayıs 2013’te yine biz ödedik ve o defteri kapattık. Bizim şu anda IMF ile işimiz yok. Biz bize yeteriz.”

2020, inşallah faizlerin çok daha düştüğü bir yıl olacak. Artık dövizle borçlanma değil yerli, milli parayla adım atma dönemine döndük, bunu başarıyla yürütmek durumundayız. Yatırımcılarımıza sesleniyorum, endişe etmeyin, tereddüt etmeyin, lütfen kendi sektörünüzde yatırım yapmaya devam edin.

 

Benzer Haberler