Erdoğan – Saadet flörtüne TRT’den Erbakan katkısı

25 Ocak 2021 Pazartesi

Erdoğan – Saadet flörtüne TRT’den Erbakan katkısı

TELE1 HABER MERKEZİ

TRT, Saadet Partisi’nin kurucusu Necmettin Erbakan dizisinin çekimlerine başladı. Alınan bu kararın, Cumhur İttifakı’nın oylarının her geçen gün biraz daha düştüğü bir döneme denk gelmesi ise “ittifak” söylentilerini güçlendirdi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), Saadet Partisi kurucusu Necmettin Erbakan’ın dizisinin çekimlerine başladı. Konuyla ilgili bazı köşe yazarlarının röportaj yaptığı belirtildi. Dizi kararının Erdoğan-Saadet Partisi görüşmesi ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun açıklamalarının ardından gelmesi ise dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 86 yaşındaki Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Bu ziyaret “Saadet Partisi, Cumhur İttifakı’na mı katılıyor?” sorusunu akıllara getirmişti.

Ziyaretten 17 gün sonra bir televizyon programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ittifak iddialarına ilişkin, “AK Parti’yle ittifak yapılabilir mi? Yapılabilir. Hangi şartlarda? Doğru bulmadığımız politikalarını değiştirmesi şartıyla. Biz ilkeler üzerinde duruyoruz. Sanki bizim tabanımız bir yere yönlendirilmeyi bekliyormuş vs. gibi intibaların doğru olmadığı kanaatindeyim. Siz tabanın elbette sesine kulak verirsiniz, ama esas olan bizim ilkelerimiz, prensiplerimiz, bu ülkenin yaşadığı sıkıntılardan kurtulabilmesi için hangi adımların atılması gerekir, bu noktadaki politikalar” demişti.

ERDOĞAN’IN SAADET PARTİSİ YİK ÜYESİ ASILTÜRK’Ü EVİNDE ZİYARET ETTİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, 86 yaşındaki Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etti. Asiltürk’ün Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evinde gerçekleşen ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü.

Erdoğan’dan dikkat çeken ziyaretler… Bahçeli’den sonra Saadet Partisi’ne

KARAMOLLAOĞLU: AKP İLE İKTİDAR YAPILABİLİR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu katıldığı bir televizyon programında, “AK Parti’yle ittifak yapılabilir mi? Yapılabilir. Hangi şartlarda? Doğru bulmadığımız politikalarını değiştirmesi şartıyla. Biz ilkeler üzerinde duruyoruz. Sanki bizim tabanımız bir yere yönlendirilmeyi bekliyormuş vs. gibi intibaların doğru olmadığı kanaatindeyim. Siz tabanın elbette sesine kulak verirsiniz, ama esas olan bizim ilkelerimiz, prensiplerimiz, bu ülkenin yaşadığı sıkıntılardan kurtulabilmesi için hangi adımların atılması gerekir, bu noktadaki politikalar. Biz birinci mesele olarak Türkiye’de kavganın ortadan kalkması, kargaşanın kalkması, mutlaka diyalog ortamının oluşması gerekir dedik. Hemen arkasından adalet kamil manada sağlanmalıdır dedik. Cumhurbaşkanı kendi yönünden Türkiye’de adalet olduğunu söyleyebilir” ifadelerini kullanmıştı.

Saadet Partisi lideri, Erdoğan’ın ziyaretlerinin rüzgarına kapıldı

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’ndan Cumhur İttifakı açıklaması

Benzer Haberler