Erdoğan Necmettin Erbakan’ı hapse attırmak mı istedi? Damadı doğruladı

Yayın tarihi: 25 Şubat 2024 Pazar 12:01 pm - Güncelleme: 25 Şubat 2024 Pazar 12:01 pm

Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun “Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkum olduğunda Tayyip Erdoğan polisle evini kuşattırdı” iddiasına yönelik açıklamada bulundu. Altınöz, “Bir polis ekibi gelerek Erbakan hocamızı götürmeye çalıştı” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı programda AKP’li Cumhurbaşkan Erdoğan’ın Necmettin Erbakan’ın evini bastırdığını iddia etmiş, “Erbakan Hoca, 2006 yılında hapse mahkum olduğunda Tayyip Erdoğan polisle evini kuşattırdı. Hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi. Çünkü mahkum olmuştu. Evinden alacak… Hocamızı ilzam etmek için, kötü göstermek için hapse attıracaktı. Evi kuşatıldı. O zaman Allah rahmet eylesin Hasan Kalyoncu, bizim Gaziantep eski il başkanımız. AK Parti’nin kuruluşunda da yer almıştı. Tayyip Erdoğan’a gitti. ‘Eğer Erbakan’ı tutuklarsan burayı senin başına yıkarım. Ben siyaseten seni yaşatmam’ dedi. Onun üzerine Tayyip Bey ev hapsine çevrilmesini sağladı. Ve arkasından da Abdullah Gül Bey Cumhurbaşkanı olduktan sonra Erbakan Hocamızın affını kendisi gerçekleştirdi. Yani Erbakan Hoca siyasi hayata Abdullah Gül’ün bu affıyla dönebildi” ifadelerini kullanmıştı.

ERBAKAN’IN DAMADI DOĞRULADI

Karamollaoğlu’nun gündem olan iddiasının ardından Necmettin Erbakan’ın damadı Mehmet Altınöz’den açıklama geldi. KRT TV’de konuşan Altınöz şunları söyledi:

“Evet, doğru. Temel Bey’in anlatmış olduğu olay 2006 yılında gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği koruma polisleri varken başka bir polis ekibi gelerek Erbakan hocamızı götürmeye çalıştı.”

Karamollaoğlu: Erdoğan, Necmettin Erbakan’ı hapse attırmak istedi

Kaynak: TELE1