Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Berfin Özek davasındaki cezayı ‘eleştirmeye’ çalışan Erdoğan, ‘Birlikte yaşıyorlar’ dedi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray’da düzenlenen Engelli Memur Atama Töreni’nde konuştu. Konuşmasında kadına yönelik şiddetin, aile kurumunun “zayıflaması” nedeniyle arttığını öne süren Erdoğan, İskenderun’da Ozan Çeltik isimli erkeğin asitli saldırısına maruz kalan Berfin Özek’in davasında Çeltik’in aldığı cezayı eleştirmek için, “Meşru olmayan bir yaşamla, maalesef bir kıza, onunla beraber yaşıyor. Kezzap yüzüne atıyor ve tabii bir göz gidiyor” ifadelerini kullandı.

“Batı çöküyor. Niye? Aile kurumu diye bir kavram kalmamış” cümlelerini kullanan Erdoğan, “Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığı ile özendirilmeye çalışılıyor. Nikah dışı evlilik bizim değerlerimizde yok” dedi.

Berfin’e asitle saldıran Ozan Çeltik’e ödül gibi ceza

 

Konuşmasında Türkiye’nin Libya’ya asker gönderme kararını, Atatürk’ü örnek göstererek savunan Erdoğan, “Gölcük’te de söyledim, Gazi Mustafa Kemal’in Libya’da ne işi vardı, çünkü oraya Türk’ün gitmesi gerekiyordu da Gazi Mustafa Kemal oraya gitti” diyen Erdoğan, “Hep denir ya Gazi Mustafa Kemal’in şehla olan gözü bu oradaki şarapnel parçasından kaynaklandı” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

– Türkiye Akdeniz’deki menfaatlerini sonuna kadar savunmaya devam edecektir. Çarpık zihniyet iflas etmeye mahkumdur. Ülkemizi hedeflerine doğru adım adım yaklaştırıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize şifalar diliyorum. Şu an ecdadımızın tarih yazdığı yerlerde sadece adaletsizliği ve zulmü bitirmek için varız. Bunun için kiminle karşı karşıya olmamız gerekiyorsa çekinmeyeceğiz. Bu yolda atılan her adımın önemi var. Geride bıraktığımız her engel bizi daha güçlü hale getirdi. Ufkumuzun daha aydınlık hale geldiğini görüyoruz. Zafere kadar durmak, duraksamak hele hele geri adım atmak asla yoktur.

– Ülkemizdeki engelli memur sayısı bizden önceki döneme göre yaklaşık 10 kat artışla 56 bin 500 kişiye ulaştı. Kalkınma bu ülke vatandaşlarının her birini kapsayınca anlamlı hale gelir.

‘AKP’NİN EN BÜYÜK BAŞARISI DEMOKRASİYİ GELİŞTİRMESİ’

– AK Parti’nin 17 yıllık iktidarındaki en büyük başarısı demokrasiyi geliştirmesi ve kalkınmayı sağlamasıdır; ülkenin kaynakları eskiden olduğu gibi bir avuç mutlu azınlığına verildiğinde bunun adı kalkınma değil adaletsizlik olur. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkan değeri tüm vatandaşlarla paylaşmaya devam edeceğiz.

– Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor. Çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da çoğu evde kalıyor. Böyle bir şey olur mu ya? Evlilik dışı hayat biçimi özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin. Böyle bir şey olabilir mi! Devlet babadan bahsediyor muyuz? Onun da başında Erdoğan var mı? Var. Ben de şu anda tavsiye ediyorum. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya daha defa vahimi özendirilmeye çalışılıyor. Televizyonların çoğu bunun kampanyasını yapıyor.Aile kurumlarını kökünden kurutmaya amaçlayan sembollerin önü bilinçli bir şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. Bu büyük tehlikeye hep birlikte karşı koymalıyız.

KADINA ŞİDDETİN ÇÖZÜMÜNÜ ‘AİLE’ KURUMUNDA BULDU!

– Kadına şiddet başta olmak üzere sıkıntısını yaşadığımız pek çok sorunun çözümü, aile kurumunun güçlendirilmesinden geçiyor. Ülkemizde kadına şiddet olgusunu bahane ederek aile kurumuna saldıran bir zihniyet peydah oldu; bu zihniyetin amacı kadını korumak değil aileyi dağıtmak. Türkiye’deki kadın cinayetleri vakası Avrupa’nın yarısı kadar. Kadına fiziken ya da ruhen şiddet uygulayanın karşısına önce biz çıkarız biz. Anne olan eş olan kız evlat olan insanın yarısı olan kadına yönelik her türlü ayrımcılık anlayışa eyvallah etmedik. İnsani duyarlılıkların sinsi bir şekilde istismarıyla aile kurumunun içinin boşaltılmasına izin vermeyeceğiz. Aileye sahip çıkacak anlayışla çalışmalarımızı yürüteceğiz.

– Bugün hala gezi olaylarına ‘halk hareketi, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ne ‘tiyatro’ diyen çıkıyor. Bunlar ya geçmişten ders çıkarmadı ya da planın parçası. Gerçekleştirdiğimiz ve başarı ile sonuçlandırdığımız harekatlarla bu terörü de paramparça ettik. Türkiye Akdeniz’deki menfaatlerini sonuna kadar savunmaya devam edecektir.

Tele1 TV