Erdoğan koronavirüs aşısı oldu

14 Ocak 2021 Perşembe

Erdoğan koronavirüs aşısı oldu

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde Çin menşeili koronavirüs aşısını yaptırdı. Erdoğan’ın aşı olduğu görüntüler canlı olarak paylaşılmazken, Anadolu Ajansı aşının yapıldığını duyurdu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Sinovac tarafından geliştirilen aşıyı yaptırdı. Erdoğan’ın aşı olduğu görüntüler canlı olarak paylaşılmazken, Anadolu Ajansı aşının yapıldığını duyurdu. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Çinli şirket Sinovac’ın ürettiği CoronaVac aşısına dün acil kullanım onayı vermişti. Onayın ardından ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca canlı yayında olmuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sinovac tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen CoronaVac aşısı olmak için hastane önünde yoğun önlemler alınırken,  Erdoğan, aşı olmadan önce hastanenin teftişini gerçekleştirdi. Teftişin ardından  Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde koronavirüs aşısını yaptırdı.

Erdoğan Telegram hesabından, ”Ben de aşı oldum” dedi.

Twitter hesabından koronavirüs aşısı olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle paylaşım yaptı:

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPIYOR

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı yaptırdığı Ankara Şehir Hastanesi’nin önünde açıklama yapıyor.

Açıklamanın satır başları şöyle;

  • Başta siyasiler olmak üzere, onların belirlenmiş olan aşı noktalarından aşı olsunlar.
  • 2. doz aşıyı 28 gün sonra olacağım

”BU SALGINDAN KURTULABİLMENİN TEK YOLU AŞI”

Basına konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ”Bu salgından kurtulabilmenin tek yolu aşı. Dünyada ilk gün bu kadar yoğun aşı yapabilmiş olan ve canlı gösterebilmiş olan ülke var mı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler