Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: Bu millet bu iş dünyası sizi çarpar

2 Şubat 2022 Çarşamba

Genç İş Adamları Konfederasyonu’nda konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Akkuyu Nükleer Enerji Santrali‘yle ilgili sözleri üzerinden yüklendi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulu’nda konuştu. Burada TSK’nın başlattığı ‘Kış Harekatı’na ilişkin konuşan Erdoğan, “Akkuyu en büyük tehlike” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

“Bak Bay Kemal; yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor” diyen Erdoğan, “Enerji yatırımlarımızı sabote edenlere yapmayın bu millet, bu iş dünyası sizi çarpar diyoruz” ifadelerini kullandı.

Maaşının zamlı kısmını Erdoğan’a göndermek isteyen yurttaşa PTT engeli

Kur fırtınasının yaşandığı 20 Aralık’a da değinen Erdoğan, özetle şöyle konuştu:

“Türkiye’yi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla ile büyütme mücadelemize en büyük desteği veren kuruluşlardan biri de TÜGİK’tir. Sizlerle birlikte daha ülkemize kazandıracak çok eserimiz var. Hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın da rotası olmaz.

‘YENİ BİR ATILIMIN İÇİNDEYİZ’

Eğitimde derslik sayımızı 607 bine çıkarmasaydık öğretmen sayımızı güçlendirmeseydik üniversite sayısını 76’dan 207’ye yükseltmeseydik bugün bulunduğumuz yerde olmazdık. Türkiye’yi tamamen kendi modeliyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük en 10 ekonomisi arasına sokacak atılımın içindeyiz. 2023’ün eşiğindeyiz ve Türkiye’nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini yaşıyoruz.

‘İNLERİNE GİRDİK’

İnlerine gireceğiz dedik, girdik. Dün gece 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık, hepsi kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar.

‘BAY KEMAL İKİNCİSİ DE GELİYOR’

Eğer arzu ediyorsan, Akkuyu uzak değil, Akkuyu’ya gidersin, bizim nükleer enerji santrali ne durumdaymış yerinde görürsün. Bak Bay Kemal; yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor. Biz durmuyoruz, biz çalışıyoruz. Sizin hayatınızda mum vardı, gaz lambası vardı.

‘YA CAHİLLER YA DA KALPLERİ BAŞKA YERLERE BAĞLI’

Bunlar ya en pahalı enerjinin olmayan enerji olduğunu bilmeyecek kadar cahiller ya da kafaları ve kalpleri başka yerlere bağlı. Enerji yatırımlarımızı sabote edenlere yapmayın bu millet, bu iş dünyası sizi çarpar diyoruz. (Kılıçdaroğlu’na) Bir lüks otelden geceliği 100 bin lira olmak suretiyle yapacağınız yayınlarla bu millet aldanmaz, bu millet bunlara kanmaz.

’20 ARALIK KIRILMASI NOKTASI’

20 Aralık bir kırılma noktasıdır. Faiz konusundaki dayatmaları etkisiz hale getirdik. Yüksek enflasyon sarmalını da inşallah her geçen ay azaltarak bir süre sonra tamamen bertaraf edeceğiz. Geçtiğimiz yılı 225 milyar doları aşan tarihimizin en yüksek ihracatıyla 500 milyar doları bulan dış ticaret hacmiyle kapattık. Ocak ayı ihracatımız yüzde 17 artışla 17,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.”

Kılıçdaroğlu: Akkuyu önümüzdeki en ciddi tehlike

Benzer Haberler