Erdoğan, “Kaftancıoğlu militan” dedi, Boğaziçi protestolarını hedef aldı

8 Ocak 2021 Cuma

Cuma namazının ardından konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin ‘kayyum rektör’ protestolarına destek veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef aldı. Erdoğan, “Ben neden öğrencilerle görüşeyim onlar bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından gündeme ilişkin konuştu.

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP’li Melih Bulu ataması sonrası başlayan ‘kayyum rektör’ eylemleriyle ilgili, “Ben neden öğrencilerle görüşeyim onlar bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ardından Erdoğan da, Kaftancıoğlu’nu Boğaziçi üzerinden, “Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır… Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır” sözleriyle hedef aldı.

“MELİH BEY’İN ÇOK ÇOK BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM”

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ne atadığı AKP’li Melih Bulu ilgili, “Kendi ilgi alanına göre yetişmiş olduğu alanlar vardır. ODTÜ’den itibaren tutunuz buraya kadar. Biz de YÖK’ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi’ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum” görüşünü savundu.

Süleyman Soylu’dan Canan Kaftancıoğlu’na: Militanların içinde ne işi var?

“TÜM İNSANLIĞI ŞOK ETMİŞTİR”

Erdoğan, ABD’deki Kongre baskınına ilişkin ise, “ABD tarihinde olmamış bir vakayla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği diye ifade edilen ABD’deki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde sessiz kalan ve farklı mesajlar yayınlayan ABD ve ABD medyası, Gezi olaylarında biz siyasilere ne gibi açıklamaları olmuştur, ne gibi tehditler savurmuştur ve bizim sabrımız siyasiler olarak o zamanki tavrımız çok açık, net ortadayken ABD’nin tutumu çok farklıydı. O zaman işin başında Demokratlar vardı, Demokratlar neyse Cumhuriyetçilerin de aynı olduğunu gördük. Yüz karası olduğunu görüyoruz. 20 Ocak itibariyle Biden’a devir teslim yapılacaktır, bundan sonraki süreçte Sayın Biden ile ABD huzuru sükuna kavuşur. Böyle bir salgın döneminde hassasiyetle bu sürecin devam etmesi lazım” diye konuştu.

ABD’de Trump’tan darbe kalkışması! Sokağa çıkma yasağı ilan edildi: 4 ölü

ASİLTÜRK ZİYARETİ: “HEM NEZAKET HEM DE İTTİFAK MESELESİ”

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Saadet Partili Oğuzhan Asiltürk ziyareti konusunda ise şunları söyledi: “Bahçeli ile yaptığımız görüşme bildiğiniz gibi mutat. Ağırlıklı olarak ülkemizin dünyadaki ikili ilişkileri, terör mücadelelerini Sayın Bahçeli ile etraflıca görüşüyoruz. Kendisi de yapılan çalışmalara başarı temennilerini hep söylüyor. Analizler de yapıyoruz. Bundan sonra da neler yapabiliriz, aramızdaki Cumhur İttifakı’nın yarınlara devamı için birlik-beraberliğimizi teyit ediyoruz.

Sayın Asiltürk ile geçmişte beraber olduğum büyüğümdür. Bu ziyaretim hem bir nezaket ziyareti hem de ittifak meselesinde, seçim ittifakı mı olur ya da geleceğe yönelik terörle mücadelede her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Bizim bir yalnızlığı hissetmememiz lazım. Buna benzer görüşmeleri bundan sonra da yapacağım. Bundan sonraki süreçte de bu görüşmeler devam edecek.”

Erdoğan’dan dikkat çeken ziyaretler… Bahçeli’den sonra Saadet Partisi’ne

“BEDELİ NE OLURSA OLSUN BU AŞILARI ALACAĞIZ”

Erdoğan, koronavirüs aşılarına ilişkin şöyle konuştu: “2 kaynağımız hatta 3 kaynağımız var. Çin, Almanya, yerli. Şu anda Çin’den ilk parti 3 milyon geldi, 50 milyona çıkacak. Bir o kadar da Almanya’dan gelecek. Bu konuda Uğur Bey ve eşiyle görüşmeleri Sağlık Bakanımız yapıyor. Bu hafta içinde de aşılarda belli bir takvim içinde Sağlık Bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek. Hastanelerde belli odalarda bu aşı uygulaması devam edecek. Hassasiyetle bu adımları attık, atıyoruz.

Bazı çevrelerin aleyhte kampanyaları var. Benim milletim bu kampanyalara prim vermeyecektir. İnsanımızın sağlığı söz konusudur. Bilim adamlarımızın bu konudaki aşamaları, tavırları her şey ortadadır. Bizim buna saygı duymamız, inanmamız lazım. Niçin ben bu aşıyı yaptırmadım diye böyle bir hak kimsede olamaz. Hastalıklarda da aynı şey söz konusu.

Hastanelerde tedbirlerimiz var. Fiziki imkanlarımız, doktorlarımız… Doktorlarımızdan da ölenler, hastalananlar oldu. Tüm tedbirleri aldıktan sonra neticesine tabii ki katlanacağız. Burada her şey söz konusu. Kovid vakası sıradan bir vaka değil. Asrın vebası adeta. Bizim devlet başkanı olarak, iktidar olarak, elimizden ne geliyorsa bunu yapmak durumundayız. Tüm ülkeler neyi yapıyorsa biz de onu yapıyoruz. Ben de devlet başkanı olarak ‘Yahu şunu neden yapmadım’ dememeliyim. Ben yarın bu sorumluluğu taşıyamam. Bu adımları sorumlulukla atıyoruz. Bedeli ne olursa olsun bu aşı-ilaçları alacağız.”

CHP’li Canan Kaftancıoğlu hakkındaki iddianame kabul edildi

 

Benzer Haberler