Erdoğan: 'İdlib yavaş yavaş yok oluyor' - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan: ‘İdlib yavaş yavaş yok oluyor’

erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık İdlib yavaş yavaş yok oluyor. Halep nasıl yok olduysa, yerle yeksan olduysa aynı şekilde İdlib de böyle bir durumun içerisinde.” diye konuştu.

Türkiye’ye resmi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Çekya Başbakanı Andrej Babis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmi törenle karşılandı.

Çekya Başbakanı Babis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetiyle resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Ankara’ya geldi. Atlı karşılama birliği eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gelen Babis, Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin bahçe kapısında karşılandı. Törende iki ülkenin milli marşları okunurken, Başbakan Babis, tören kıtasını ‘Merhaba asker’ diyerek selamladı.

Tören sırasında, tarihteki 16 Türk devletinin bayrakları ve tarihi üniforma giyen askerler yer aldı ve 21 pare top atışı yapıldı. Törenin ardından Erdoğan ve Babis, Cumhurbaşkanlığı Sarayı merdivenlerinde basın mensuplarına poz verdi. Törende Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Babis’in, gerçekleştirecekleri ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan Erdoğan, “Artık İdlib yavaş yavaş yok oluyor. Halep nasıl yok olduysa, yerle yeksan olduysa aynı şekilde İdlib de böyle bir durumun içerisinde.” ifadesini kullandı.

Erdoğan ayrıca, “Mültecilere kapımızı kapamak suretiyle kovmak durumunda değiliz ama buralarda (Suriye) özellikle bir güvenli bölge ihdasına yadımcı olabilirsek, bunu başarabilirsek ne mutlu bize.” diye konuştu.

Advertisement