AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da pahalılıktan yakındı

16 Eylül 2021 Perşembe

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da pahalılıktan yakındı

Kırşehir’de konuşan Erdoğan pahalılıktan yakındı, “Fahiş fiyatların önüne geçeceğiz” dedi. Erdoğan bu yılki pancar alım fiyatlarını da açıkladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de ‘2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması’ programında konuştu.

Konuşmasında fiyat artışlarına değinen Erdoğan, “Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıyı biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş artışların önüne geçeceğiz” dedi.

Pancar alım fiyatlarının 336 liradan 420 liraya yükseltildiğini duyuran Erdoğan, “Yüzde 25’lik bir artışı ifade eden alım fiyatımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

‘Salgın döneminde dünyanın en yüksek büyüme rakamlarına ulaştıklarını’ öne süren Erdoğan, “İhracatta rekor üstüne rekor kırıyoruz. İstihdam salgın öncesi dönemin dahi üzerine çıktı. Kimi ülkeler gibi hazırda paramız ve zahmetsiz para getiren kaynaklarımız olmadığı halde bu başarıları yakaladık” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

“İki yıldır dünyayı sarsan her ülkeye ekonomik yönden ağır darbe vuran bir salgınla mücadele ediyoruz. Bu salgın bizi de etkiledi. Bu süreçten en çok etkilenenlerin başında esnafımız, ticaret erbabımız geliyor. Salgının esnaf üzerindeki yükünü hafifletmek için tedbirler aldık. Ekonomik İstikrar Kalkanı paketini hayata geçirdik.

Gelişmiş ülkelerin bile ciddi sarsıntılar yaşadığı dönemde kayıplarımızı kısa sürede telafi ederek yolumuza devam ediyoruz. Sıkıntılarımız, dertlerimiz yok mu? Elbette var. Ama çok çalıştığımızda üstesinden gelemeyeceğimiz hususlar değil.”

AKP’li Şamil Tayyar ekonomiyi eleştirdi: Kusura bakmayın!

Erdoğan: Fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz

Benzer Haberler