Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

14 Kasım 2020 Cumartesi

Erdoğan: Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferansla katıldığı partisinin Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongrelerinde, “Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongrelerine video konferansla katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, ‘reform’ sözlerini tekrarladı, “Ekonomi, hukuk ve demokrasiye yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz. Ekonomi yönetimini yeniden oluşturduk. Bizi hedeflere ulaştıracak hamleleri süratle hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“YEPYENİ BİR SEFERBERLİK BAŞLATIYORUZ”

“Salgın sonrası yeniden şekillenecek küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkartacak adımları da kararlılıkla atıyoruz. Ekonomi, hukuk ve demokrasiye yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz. Ekonomi yönetimini yeniden oluşturduk. Bizi hedeflere ulaştıracak hamleleri süratle hayata geçireceğiz.”

Erdoğan: Ekonomi ve hukukta yeni bir reform dönemini başlatıyoruz

KORONAVİRÜS UYARILARI

“Sigara içme yasağının da bu çerçevede değerlendirilmesini istiyorum. Amacımız vatandaşımıza eziyet etmek değil, onun sağlığını korumaktır. Daha dün Tekirdağ’da yeni bir şehir hastanesi açtık.

Kurallara uymaz ve kendi sağlığımızı kendimiz korumazsak bu yükü taşımakta zorlanabiliriz. Böyle acı ve trajik duruma meydan vermeyeceği konusunda ben milletime güveniyorum.

Soğuk algınlığı ve gripte mevsimle birlikte artacak. Madem AK Parti milletin kurduğu ve istikametini belirlediği bir parti, biz de gerektiği gibi çalışmalıyız. Görüldüğü gibi yapacak çok işimiz var. Şahsi çıkarları ön plana çıkarmaya asla gerek yoktur.”

“MİLLETİMİZİN PARTİMİZE TEVECCÜHÜ ARTIYOR”

Milletimizin partimize teveccühü artıyor. Üye sayımız 11 milyon 200 bini buldu. Önümüzdeki yıllarda tabanımızı genişletmek istiyoruz. Geçmişten bugüne kadar partimizde olan kardeşlerimiz ve yeni katılanlarla büyüyoruz.

“AK PARTİ GERİ KALMIŞLIK SÜRECİ SONRASI IŞIK GİBİ DOĞDU”

“Her dönemin kendi ruhu vardır. İlk yıllarda yeni kurduğumuz devletimizi yaşatmak için keskin kararlar verildi. Çok partili hayata geçişle adeta nefes borumuzun açıldığını hissettik. AK Parti tüm bu geri kalmışlık süreci sonrası ışık gibi doğdu. Vatan toprağının her karışına yatırımlar yaptık. 18 yılda Kars’a 13 milyar lira yatırım yaptık. Her alanda şehirlerimizi cumhuriyet tarihinde yapılan yatırımların 5 katı 10 katını yaptık.”

Erdoğan’dan Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin ilk açıklama

Benzer Haberler