Erdoğan alışverişe ne kadar ödedi? İşte sepetin fiyatı

Yayın tarihi: 5 Ekim 2021 Salı 7:30 am - Güncelleme: 5 Ekim 2021 Salı 7:31 am

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan alışveriş yaptı toplamda 1002 lira tuttu, nakit ödedi. Et, süt, peynir, bakliyat ve yağ gibi temel gıdaların bulunmadığı sepette, gevrek, kuru meyve, bisküvi, gofret ve meyve suyu gibi ürünlerle 1002 lira ödenmesi, pahalılığı gözler önüne serdi.

 

Markette yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, iki yıl önceki alışverişinde sadece bisküvi, gofret gibi atıştırmalıklar alırken, bu kez iki alışveriş arabasını doldurdu. Kurutulmuş meyveler, mantı, gevrek, kuruyemiş, şalgam ve meyve suları, çikolata, bisküvi, kurabiye, gofret ve cips alan Erdoğan’ın alışverişinin toplam tutarı da ortaya çıktı.

Erdoğan’ın ‘uygun’ dediği market 58 milyon lira zararda!

Sözcü’den İsmail Şahin’in Erdoğan ailesinin kasadayken çekilen görüntülerinde yaptığı incelemeye göre 1002 lira 47 kuruş tutan alışverişin ödemesini Cumhurbaşkanı Erdoğan cüzdanından çıkardığı nakit para ile ödedi. Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasının kasiyeri Erdoğan’a 7.5 lira para üstü verdi.

‘FİYATLAR GAYET UYGUN’ DEDİ

Market çıkışında açıklama yapan Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler, kalite, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’ne bu marketlerin çoğaltılması talimatının verildiğini söyleyen Erdoğan, “Tabii süratle 500 metrekareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız” dedi.