Epstein davasında yeni dosya! Trump, Clinton, Prens Andrew’un cinsel ilişki videoları var iddiası

Yayın tarihi: 9 Ocak 2024 Salı 8:27 am - Güncelleme: 9 Ocak 2024 Salı 2:07 pm

ABD’deki Epstein dava dosyalarının dördüncü bölümü kamuoyuna açıklandı. Dosyalarda, Epstein’ın mağdurlarından Sarah Ransome’un, Bill Clinton, Donald Trump ve Richard Branson’ı da suçlayan ifadeleri yer alıyor.

ABD’de, en küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanırken tutuklu olduğu hapishanede ölü bulunan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein davasına ilişkin dosyaların dördüncü kısmı kamuoyuna duyuruldu.

ABD basınındaki haberlere göre, davaya ilişkin kamuoyuna açıklanan son dosyalarda, Epstein’a ait adada genç kızların yanı sıra o dönemde adada olduğunu reddeden Epstein’in eski kız arkadaşı Ghislaine Maxwell’in de aralarında bulunduğu 2006’da çekilmiş birçok fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğraflar, fuhuş ağının iç işleyişini ortaya koyan Epstein’in mağdurlarından Sarah Ransome hakkındaki dosya aracılığıyla açıklandı. Epstein’e karşı ana davacı olan Virginia Giuffre’nin avukatları, Maxwell’in, o dönemde adada olduğunu “kesin olarak” kanıtladığını belirtti. Dosyalara göre, Ransome, Epstein’ın adası Little St James’e götürülen tüm kızlara Victoria’s Secret marka bikini ve gecelikler verildiğini iddia etti.

Pedofil milyarder Epstein’in Türk mağduru ortaya çıktı: Çıplak görüntülerim çekildi

 

BİLL CLİNTON, RİCHARD BRANSON VE PRENS ANDREW’UN VİDEOLARI VAR İDDİASI

Ransome, eski ABD Başkanı Bill Clinton, İngiliz iş insanı Richard Branson ve Prens Andrew’un, Ransome’un arkadaşı ile cinsel ilişkiye girdiği videoların Epstein tarafından çekildiğini öne sürdü.

Dosyalarda, Ransome’un, Clinton ve Branson’a yönelik suçlamalarının yanı sıra eski ABD Başkanı Donald Trump’ı da suçlayan ifadeleri yer alıyor. Dava kapsamında e-postaları incelenen Ransome’un gönderilerinden birinde, “bir arkadaşının, Trump ile ilişkiye giren kızlardan biri olduğunu” yazarken, Ransome, başka bir arkadaşının da Clinton ile ilişkiye girdiğini ifade etti.

Trump’ın sözcülerinden Steven Cheung da söz konusu “asılsız suçlamaların yanlış olduğu için geri çekildiğini” söyledi. Uluslararası Adalet Divanında İsrail’i savunması planlanan Alan Dershowitz’in avukatları ise Ransome’un “hatalı açıklamalarının panzehiri olarak e-postaların önemli olduğunu” kaydetti.

Branson’ın kurucusu olduğu şirket Virgin Group’un sözcüsü, 2019’da Ransome’un “kasetleri uydurduğunu” söylediği bir röportaja işaret ederek, Ransome’un ifadelerinin “temelsiz ve asılsız” olduğunu ifade etti.

Ransome ise basına yaptığı açıklamada “bu olaydan uzaklaşabilmek için” söz konusu ifadeleri geri almak istediğini ifade etti.

Pedofil milyarder Jeffrey Epstein dosyasında 3’üncü kısım! 200 tanınmış isim açıklanacak

Kaynak: TELE1