Epic Games , Sony’den yatırım aldı

16 Nisan 2021 Cuma

Epic Games , Sony’den yatırım aldı

Epic Games Store ile Steam’e ciddi bir rakip olan Epic Games, geçtiğimiz günlerde büyüme destekli olarak 1 milyar dolar fon toplayacağını açıklamıştı. Epic Games’in bu açıklamasına ilk destek ise Sony’den gelmişti.

Sony ilk etapta Epic Games’e 250 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

Bu  yatırımın hemen akabinde 200 milyon dolar daha yatırım yapılarak Epic Games’in azınlık hissesi alınmış oldu. Böylece Sony kısmen de olsa piyasa değeri 28.7 milyar dolar olan Epic Games’in yeni ortağı oldu.

Epic Games

Tabi ki bu iş birliğinin şimdilik sadece kağıt üzerinde olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira iki dev isim henüz ortak bir proje için iş birliğine gitmiş değiller. Belki önümüzdeki dönemde Sony’nin Game Pass benzeri sisteminde Epic Games’in de bir rolü olabilir. Bunu şimdilik kestirmek güç.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Epic Games Store hali hazırda kendi platformuna özel olarak yayınlattığı oyunlar için hatırı sayılır derecede zarar etmiş durumda. Fakat şirket yetkilileri bu zararın kendilerini geliştirme konusunda önemli olduğu konusunda hem fikirler.

İşin garip yanı ise Epic Games’in bu sistemi biraz daha devam ettirmek istemesi. Bakalım Epic Games Store ne kadar süre daha ücretsiz oyunlar dağıtmaya devam edecek.

Bitcoin fena coştu! Rekor üstüne rekor!

Benzer Haberler