EPDK Başkanı da çift maaşlı çıktı

20 Temmuz 2021 Salı

EPDK Başkanı da çift maaşlı çıktı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz da çift maaşlılar arasına katıldı. Yılmaz’ın THY’den de maaş aldığı ortaya çıktı.

Bürokraside birden fazla maaş alan isimlere bir yenisi daha eklendi. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın da çifte maaş alanlar bürokratların arasında yer aldığını açıkladı.

Sözcü’den İlker Kılıçaslan’ın haberine göre, TBMM Sanayi Ticaret Enerji ve Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Bakırlıoğlu, EPDK Başkanı’nın durumuna ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“AK Parti’nin vazgeçemediği ve üçüncü defa EPDK başkanlığına atanan Mustafa Yılmaz kurumdan aldığı maaşın yanında yönetim kurulu üyesi olduğu THY Teknik A.Ş.’den de huzur hakkı alıyor. AKP’nin ballı bürokratlar kervanına EPDK başkanı Yılmaz’da eklendi. Aslında AKP, bürokratları, eski milletvekillerini, bakanları yanlarında tutmak için kamu şirketlerinden maaşa bağlıyor. Türkiye’de milyonlarca kişi işsiz gezerken, AKP’nin ballı bürokratlarının çifte maaş almasını hazmedemiyoruz.”

Bakırlıoğlu, 105 bin elektrik abonesinin ve 60 bin doğalgaz abonesinin borcunu ödeyemediği Türkiye’de EPDK Başkanı Yılmaz’ın çifte maaş almasının kabul edilemez bir durum olduğunu ifade etti.

Yurttaş işsizlikle boğuşuyor! Yandaşa çift maaş saltanatı!

Benzer Haberler