EPDK: Akaryakıtta fiyat artışları durduruldu

20 Aralık 2021 Pazartesi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) dolardaki düşüşün ardından akaryakıt fiyatlarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada “Akaryakıtta fiyat artışları durduruldu” denildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından dolar ve euroda düşüş yaşandı. Ekonomistler düşüşü ‘örgülü faiz’ ve ‘facia’ olarak yorumlarken, AKP’ye yakın birçok isim muhalefeti hedef aldı.

Adına faiz artışı denmeyerek epik faiz artışı yapıldı

“DÜŞÜŞ, POMPA FİYATLARINA DA YANSIYACAKTIR”

Dolarda yaşanan düşüşün ardından EPDK’dan açıklama geldi. Akaryakıt fiyatlarına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur.
Bilindiği üzere akaryakıt fiyatlarında en belirleyici unsur petrol fiyatları ve döviz hareketleridir. Dövizde yaşanan düşüş en kısa süre içerisinde pompa fiyatlarına da yansıyacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlere destek veren tüm sektör temsilcilerimize kurum olarak teşekkür ederiz”

Kur farkı kime nasıl ödenecek? Üst düzey kamu bankası yetkilisi anlattı

Benzer Haberler