Engin Özkoç neden evlenmediğini anlattı

26 Şubat 2021 Cuma

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Armağan Çağlayan’ın sunduğu Gör Beni programına konuk oldu.

CHP’li Engin Özkoç, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk oldu. ‘Gör Beni’ programında 2020’nin mart ayında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından Meclis’te uğradığı saldırıyı Özkoç şu sözlerle anlattı:

“BANA SALDIRILACAĞINI BİLE BİLE ÇIKIP KONUŞTUM”

“Kötü tarafı zaten onlardan gelen haberlerde vardı. Diyorlardı ki ‘sana saldıracaklar, Meclis kürsüsüne çıkma konuşma.’ Kendi partilerinden haberler geldi. Onlar dışarıda organize olmuşlar. Onlar organize olmuşlar, bana saldıracaklar diye TBMM’deki kürsü hakkımı bırakamam çünkü orası benim değil milletin kürsüsüdür.”

NEDEN EVLENMEDİĞİNİ AÇIKLADI

Engin Özkoç, neden evlenmediğine ilişkin konuşurken, babası hayatını kaybettiğinde ailesine sahip çıkması gerektiğini ve tercih yaptığını söyledi. Özkoç, “Hayatımda çok sevdiğim, çok değer verdiğim, sadece annem olduğu için değil, kendisinin çevresine yaydığı enerjiden dolayı değer verdiğim anneme ve kardeşlerime sahip çıkmak istedim” dedi.

Özkoç, şu ifadeleri kullandı:

Küçük kız kardeşim daha ilkokula gidiyordu, bir kız kardeşim daha var. Bir de hasta dedemiz vardı. Askeri bitirip geldiğimde tercih yapmanız gerekiyor. Elinizde bir aile var, öyle çok maddi imkanlara da sahip değildik. Ya o aileyi kollayacaksın, kardeşlerini okutacaksın. Ya da kendine başka hayat kurup, kendi çocuklarınla ilgileneceksin. Onlar benim gözümün içine bakıyordu. Hayatımda çok sevdiğim, değer verdiğim annem ve kardeşlerime sahip çıkmak istedim. 2 kız kardeşim var. 1 kız kardeşim evli, diğeri kendi evinde yaşıyor. Hem resim yapıyor hep şiir kitapları var, kendi hayatlarını özgürce yaşıyorlar. Ben de onların hayatlarına yeri ve zamanı geldiğinde nasıl renk katarım, güzelleştiririm diye çaba sarf ediyorum.

Benzer Haberler