Enerji Bakanı Dönmez’den elektrik ve doğalgaz ödemeleri ile ilgili açıklama

19 Mart 2020 Perşembe

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yurttaşların fatura ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı. Dönmez, elektrik ve doğalgaz faturalarının online olarak yapılabileceğini söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, koronavirüs nedeniyle yurttaşların elektrik ve doğalgaz işlemlerini ilgili firmaların müşteri hizmetleri merkezine gitmeden akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar kullanarak, online kanallar üzerinden evlerinden yapabileceğini söyledi.

Bakan Dönmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 81 ilin tamamında doğal gaz işlemleri için Alo 187, elektrik işlemleri için Alo 186 hattının aranılarak arıza ihbarı, talep, öneri ve şikayetlerin iletildiğini, diğer işlemler için gerekli destek alınabildiğini bildirdi.

Dönmez, şunları kaydetti:

“Fatura ödeme işlemleri, ilgili dağıtım veya tedarik firmalarının resmi internet sayfaları üzerinden, belirtilen anlaşmalı bankalardan veya mobil ve internet bankacılığı aracılığıyla yapılabilmektedir. Fatura sorgulama ve aboneliklerle ilgili sözleşme veya fesih işlemlerinin tamamı da e-devlet üzerinden vatandaşlarımızın kullanımına açıktır. Bu dönemde Sağlık Bakanlığı’mızın yayımladığı tedbirlere uyarak mümkün olduğunca vatandaşlarımızın kendilerini kalabalık ortamlardan izole etmesi, salgının kontrol altına alınması açısından büyük önem taşımaktadır. Salgının daha da yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıracak işlemleri hayata geçirmek için ilgili bütün firmalarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceğiz.”

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Çin’in Hubey eyaletinde bulunan Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Türkiye’yi de etkilemeye devam ediyor. Türkiye’de son 24 saatte 93 yeni vaka tespit edildi, toplamda 2 kişi yaşamını yitirdi. Toplam vaka sayısı ise 191’e yükseldi.

Benzer Haberler